„Międzynarodowy Dzień Teatru” 27 marca 2020

  • 27 marca 2020, 10:00
  • Sławomir Żyłka
„Międzynarodowy Dzień Teatru” 27 marca 2020
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2020 wszystkim zaprzyjaźnionym artystom i Zespołom Teatralnym,  aktorom Teatru Poezji ŁOK i Teatru TŁOK, życzliwym widzom oraz sympatykom i mecenasom teatru, życzymy niezapomnianych realnych wrażeń teatralnych w przyszłości. Niech czar i magia naszej sceny nie przestanie działać... Chociażby wirtualnie.

Kochajmy teatr… Kochajmy artystów!

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w 1961 roku dla upamiętnienia otwarcia 27 marca 1957 roku

Paryskiego Teatru Narodów.

Istotą i ewenementem tego festiwalu było spotkanie teatrów z obu stron „żelaznej kurtyny”. Tradycyjnie, co roku w Międzynarodowy Dzień Teatru wygłaszane jest orędzie przygotowane przez wybitną osobowość świata teatralnego, tłumaczone na 20 języków… i orędzie polskie. Przesłania te odnoszą się do aktualnej kondycji sztuki dramatycznej w kontekście bieżącej sytuacji politycznej i światowych kryzysów.

Kto skieruje do nas tegoroczne orędzie… i jak ono zabrzmi w sytuacji gdy teatr został pozbawiony realnej czasoprzestrzeni zamykającej się w „TU” i „TERAZ” ?

Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU 2020 przyjęliśmy jedynie możliwą w tych okolicznościach formę zaznaczenia jego ważności.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu cyfrowego monodramu, którego odtwórca zdobył wiele nagród  i wyróżnień a przede wszystkim wiele słów uznania od publiczności i praktyków sztuki teatru… za prawdziwość przekazu i świadomość warsztatu teatralnego. 

„Pasja według Adriaena Brouwera”
na podstawie powieści biograficznej Fransa Timmermansa „Adriaen Brouwer”
w roli Adriaena
RAFAŁ NURZYŃSKI
***  
scenariusz, scenografia i reżyseria Sławomir Żyłka
***
Ulańska premiera monodramu odbyła się w marcu 2017 roku

 

Sławomir Żyłka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe