LitERAcka era dostępności /artykuł III

  • 28 marca 2020, 11:00
  • Alicja Dymitruk
LitERAcka era dostępności /artykuł III
W obecnym czasie, dzieci pozostające w domu, mają szeroki wybór filmów, bajek, zabaw, dedykowanych programów, dostępnych w sieci.  Różnorodne portale oferują wiele propozycji, którymi można zainteresować najmłodszych. Ważne jest,  aby znaleźć czas w ciągu dnia na czynności rozwijające wyobraźnię, budzące kreatywność dziecka, takie jak np. czytanie.

W poprzednim artykule pisaliśmy o platformach internetowych, które oferują darmowy dostęp do wielu e-booków, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na pewno każdy z nas posiada również książki w formie papierowej, którymi możemy zainteresować nasze pociechy. Warto motywować i zachęcać najmłodszych, chociażby proponując wspólne czytanie.

Zamiast wieczornej bajki można także włączyć dziecku np. literaturę dziecięcą, czytaną przez znanych aktorów czy prezenterów. Cykl nosi tytuł „Czytanie przed spaniem” i możecie go Państwo znaleźć  pod linkiem:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLbonZR9tEX6jQ0Ba_DUTVLp-jGFtdcsU9

 

Podobną propozycją są codziennie czytane utwory dziecięce na Instagramie. Akcję zapoczątkowała aktorka Joanna Koroniewska – Dowbor. Każdego dnia o 19.00, znani i lubiani czytają bajki i wiersze dla najmłodszych.

Aby dowiedzieć się więcej o tym projekcie, wystarczy na Instagramie wejść w #instanocki.

Miłego słuchania oraz owocnego czytania :)

Alicja Dymitruk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe