Oglądanie w sieci dla dzieci i dorosłych /odcinek IV

  • 28 marca 2020, 09:00
  • Iwona Krystecka
Oglądanie w sieci dla dzieci i dorosłych /odcinek IV
Zamknięcie kin i teatrów wcale nie oznacza, że jesteśmy skazani na kulturalną pustynię. W sieci pojawia się coraz więcej platform oferujących zarówno filmy jak nagrania spektakli teatralnych. Są wśród nich i darmowe i te płatne. Warto zaznaczyć, że w chwili obecnej te płatności są bardzo niskie by wyjść widzom naprzeciw. W tym miejscu chcielibyśmy polecać Państwu strony, filmy i spektakle, na które warto zwrócić uwagę w sieci.

Dla dorosłych:

Prozę Jakuba Żulczyka kocham miłością absolutną zatem wśród poleceń nie może zabraknąć ekranizacji jego głośniej książki „Ślepnąc od świateł”. Serial udowadnia, że Polacy mogą robić seriale na najwyższym, światowym poziomie a Krzysztof Skonieczny jest artystą naprawdę wszechstronnym – reżyserem, aktorem, performerem.

Serial to prawdziwa perła pod względem technicznym. Długie, skomplikowane ujęcia, zapierające dech zdjęcia i precyzyjnie zaplanowana scenografia.

„Ślepnąc od świateł” to historia o przedświątecznym tygodniu z życia Kuby, warszawskiego dilera kokainy, któremu (podobnie jak innym bohaterom serialu) dotąd wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą. Niestety jego życie ulega nagłemu rozpadowi. Razem z Kubą zwiedzamy Warszawę, od dołów po samą górę: gangsterzy, branża kreatywna, politycy, celebryci i zadbane panie domu z Konstancina. Warszawa zresztą jest równie ważną bohaterką serialu. Mroczna i niepokojąca, czaruje grą świateł czy to w czasie wędrówki przez przepełnione klubowe parkiety, czy to podczas nocnego przejazdu autem jedną z ulic. Mocną strona serialu jest jego rewelacyjna obsada: debiutujący Nizyński, Chabior, Więckiewicz. Moim zdaniem wielki powrót Pazury. Ale postacią, która najdłużej zapada w pamięć jest gangster Dario grany przez fenomenalnego Jana Frycza. Nie byłoby prawdziwej grozy gdyby nie on.
Serial jest mocny, bardzo brutalny, zdecydowanie tylko dla widzów dorosłych.

Można obejrzeć go na https://hbogo.pl/ Konto na 7 dni dostajemy gratis a później kosztuje nas 24,90 zł na miesiąc.

Dla dzieci:

Będąc na platformie HBO dla najmłodszych możemy znaleźć tam „Aladyna” - wyjątkowo udaną aktorską adaptację bajki Disneya z 1992 r. Zeszłoroczny film to musical reżyserowany przez Guya Ritchego z wcielającym się w główną rolę Willem Smithem.

W najnowszym „Aladynie” prym wiodą przede wszystkim dobra zabawa i subtelne przedstawienie moralizatorskiej puenty. Delikatny, wyważony humor przyjazny najmłodszym, piękne dla oka i dopracowane w każdym szczególe kadry, w których non stop coś się dzieje, nie pozwalają oderwać wzroku od ekranu. Niesamowite bogactwo barw widać przede wszystkiem w szczegółowo zaprojektowanej scenografii i olśniewających kostiumach, które w pełni możemy podziwiać dzięki musicalowej konwencji filmu.

Iwona Krystecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe