"MET me w salonie"- LEGENDA BAŁTYKU /odcinek VII

  • 5 kwietnia 2020, 17:00
  • Iwona Krystecka
"MET me w salonie"- LEGENDA BAŁTYKU /odcinek VII
Dzisiaj zapraszam Państwa do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. „Legenda Bałtyku”– opera w trzech aktach autorstwa Feliksa Nowowiejskiego, której prawykonanie odbyło się 28 listopada 1924 roku właśnie na poznańskiej scenie.

Libretto opery opiewającej miłość Domana i Bogny, którego autorką była Waleria Szalay-Groele, opiera się na motywach legend kaszubskich o zatopionym przez Bałtyk mieście,Winecie.

Treścią opery jest oczekiwanie na wschód słońca i przywołanie dawnych, słowiańskich bóstw, zsyłających dobrodziejstwa pomorskim plemionom w ich bojach przeciwko wrogom. Na tym tle rozgrywa się gorąca miłość. Dwóch rywali, rybak Doman i kupiec Lubor, stara się o rękę Bogny. Jej ojciec sprzyjający bogatemu Luborowi, wysyła Domana po koronę Juraty, legendarnej władczyni zatopionego miasta, i ma nadzieję nigdy więcej już go nie zobaczyć.

http://vod.teatrwielki.pl/stream/vod/legenda-baltyku/

Iwona Krystecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe