Oglądanie w sieci dla dzieci i dorosłych /odcinek IX

  • 8 kwietnia 2020, 07:00
  • Iwona Krystecka
Oglądanie w sieci dla dzieci i dorosłych /odcinek IX
Zamknięcie kin i teatrów wcale nie oznacza, że jesteśmy skazani na kulturalną pustynię. W sieci pojawia się coraz więcej platform oferujących zarówno filmy jak nagrania spektakli teatralnych. Są wśród nich i darmowe i te płatne. Warto zaznaczyć, że w chwili obecnej te płatności są bardzo niskie by wyjść widzom naprzeciw. W tym miejscu chcielibyśmy polecać Państwu strony, filmy i spektakle, na które warto zwrócić uwagę w sieci.

Dla dorosłych:

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc i w tym roku będzie ona na pewno nietypowa. Zamiast się dołować lepiej podejść do sytuacji na wesoło i z dystansem. Mam nadzieję, że pomoże Wam w tym autorski spektakl Juliusza Machulskiego „Brancz”. W spektaklu trzypokoleniowa rodzina zbiera się w hotelowej restauracji na wielkanocnym śniadaniu dwa tygodnie przed świętami. Każde pokolenie zostało ukształtowane w innej rzeczywistości ( od PRL, przez Polskę trudnych czasów przełomu, po dzisiejszą epokę otwartych granic) i żyje w zupełnie innym uniwersum. To bardzo utrudnia im komunikację dosłownie na każdym poziomie. Różnią się ich poglądy religijne, marzenia, upodobania kulinarne i sposoby spędzania czasu. Podczas zderzenia tradycyjnych wartości i postaw z nowoczesnym światopoglądem, wynikającym z przemian obyczajowych nie zabraknie konfliktów i długo pielęgnowanych rodzinnych bolączek. Spektakl to przede wszystkim spora dawka dowcipnych dialogów i gry aktorskiej na najwyższym poziomie. A kto z nas nie zobaczy w postaciach jakiejś cząstki własnej rodziny niech pierwszy rzuci...jajkiem.

https://ninateka.pl/film/brancz-juliusz-machulski?fbclid=IwAR0jjuL4KudB7Z65Li4aTwy0oQMETEAcSHuEzvmkceZdfyPeTCW2_zREWXo

Dla dzieci:

Chcecie bajki? Oto bajka… Pierwsze wersy nieśmiertelnego utworu Jana Brzechwy zna prawie każdy. Wierszowana, zabawna opowieść o pchle, oszustce i naciągaczce, która po wielu swych "numerach", pod groźbą więzienia, obiecuje poprawę i uczciwe życie, bawi już kolejne pokolenie. Polecam Wam „Pchłę Szachrajkę” w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Warszawie. Jest to bajka, której po prostu nie wypada nie znać. A jednocześnie jeden z najbardziej aktualnych, zabawnych i inteligentnych utworów Brzechwy.

https://iteatr.tvp.pl/47108736/pchla-szachrajka

Iwona Krystecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe