V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie organizowany przez Łukowski Ośrodek Kultury i Miasto Łuków w finale „TOP REGIONU 2017”

  • 5 grudnia 2017, 20:53 (aktualizacja 11 kwietnia 2018, 14:14)
  • Tomasz Kanadys
V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie organizowany…
Zapraszamy do głosowania w II turze plebiscytu „TOP REGIONU 2017” na wydarzenie kulturalne w regionie zorganizowane w 2017 roku przez ŁOK i Miasto Łuków. Dziękujemy za dotychczasowe głosy i prosimy o jeszcze :) Z kilku naszych propozycji to właśnie V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie uzyskał najwięcej głosów i znalazł się w drugiej turze plebiscytu.

Od czterech lat w łukowskich kościołach rozbrzmiewa muzyka organowa i kameralna w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie. W 2017 roku organizatorzy nadali mu jeszcze wyższą rangę poprzez pozyskanie patronatu honorowego Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Mieszkańcy Łukowa i okolic wysłuchali 6 koncertów, podczas których wystąpili: Orkiestra Symfoniczna z Iwano – Frankowska z Ukrainy, organista z katedry w niemieckiej Fuldzie - profesor doktor Hans-Jürgen Kaiser, organista z Gdańska - Gedymin Jan Grubba, Warszawski Duet Akordeonowy: Piotr Kopietz i Jacek Małachowski, pochodząca z Łukowa flecistka Paulina Zielińska, klawesynistka Dagmara Tyrcha z Poznania, prof. dr hab. Piotr Rojek na organach - dziekan z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, jedna z najbardziej znanych amerykańskich organistek - prof. dr Gail Archer z Nowego Yorku, skrzypaczka z Katowic - Małgorzata Wasiucionek, dwoje muzyków z Litwy z Konserwatorium Wileńskiego: organistka - pani prof. Renata Marcinkutė Lesieur i sopranistka Asta Krikščiūnaitė oraz inicjator i dyrektor artystyczny festiwalu – Mateusz Rzewuski z Łukowa. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń artystycznych województwa lubelskiego, a dzięki wybitnym wykonawcom z całego świata, również zaistniał na arenie międzynarodowej.

Ponadto w innych kategoriach zachęcamy do głosowania na:
- inwestycje: Łuków – Urząd Miasta: Modernizacja Pływalni Letniej Delfin w Łukowie – Etap III basen duży wraz z atrakcjami wodnymi;
- wydarzenie sportowe: Łuków: „Bezpieczny Peleton 2017”, organizatorzy - Miasto Łuków, Łukowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, Komenda Powiatowa Policji w Łukowie oraz Sklep ABC Rowery;
- sportowiec/trener: Dorota Kopyść - zawodniczka klubu ŁKS Orlęta Łuków, wicemistrzyni Polski juniorek w zapasach, zajęła też pierwsze miejsce w Międzynarodowym Turnieju im T. i Z. Strusów oraz drugie miejsce w zawodach Pucharu Polski juniorek w zapasach.

Organizatorami plebiscytu są: Katolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl. Głosować można do 29 grudnia 2017 roku do godz. 12.00. Ogłoszenie wyników plebiscytu TOP REGIONU 2017 odbędzie się 8 stycznia 2018 roku. Wśród osób biorących udział w głosowaniu zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.
Link do głosowania tutaj 

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe