Kacper Siwiak z ŁOK wojewódzkim laureatem 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

  • 8.12.2017, 17:47 (aktualizacja 26.12.2017 20:48)
  • Sławomir Żyłka
Kacper Siwiak z ŁOK wojewódzkim laureatem 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego
12 grudnia 2017 roku w Lubelskim Centrum Kultury w kameralnym nastroju, któremu sprzyjała Sala Czarna CK, odbył się koncert finałowy i podsumowanie 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Organizatorzy szacują, że w eliminacjach szkolnych, środowiskowych, gminnych i powiatowych Konkursu wzięło udział około tysiąca osób a w eliminacjach wojewódzkich stu recytatorów.

Jury pod przewodnictwem Pani Grażyny Jakubeckiej – aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie wyłoniło 29 laureatów spośród reprezentantów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i dorosłych z całego województwa lubelskiego. Przewodnicząca komisji artystycznej wyraziła radość z faktu, że ruch recytatorski na Lubelszczyźnie zaczyna się odradzać. Podkreśliła znaczący w tym udział organizatorów, instruktorów, rodziców a przede wszystkim recytatorów. To właśnie młode pokolenie jest coraz bardziej kreatywne w obszarze słowa.

W koncercie galowym 12 grudnia 2017 roku wystąpiło dziesięcioro recytatorów. Scenariusz i reżyseria koncertu to dzieło Patryka Pawelca z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Po koncercie odczytano protokół z którego wynika, że jury w kategorii gimnazjum wyróżniło Kacpra Siwiaka reprezentującego Łukowski Ośrodek Kultury, o czym z przyjemnością informujemy.

Nagrody i wyróżnienia wręczał laureatom Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury Artur Sępoch w asyście Pani Grażyny Jakubeckiej, Pani Anny Kistelskiej z WOK i Pani Anny Krawczyk - członka jury a jednocześnie reprezentantkę gospodarzy. To wydarzenie było przeżyciem duchowym dla recytatorów, ich krewnych oraz instruktorów ceniących wagę słowa i artystycznych emocji związanych z pracą nad wyborem i interpretacją wartościowej literatury. W obecnych, medialnych czasach to właśnie słowo używane w dobrej wierze i z artystycznym zamiarem, jest darem bezcennym w kontaktach międzyludzkich. Gratulujemy naszemu laureatowi.

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (42)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe