CEL: MUZYCZNIE LIVE: François Martineau i Mateusz Gurgul /25 kwietnia 2020 godzina 19:30

  • 25 kwietnia 2020, 03:00
  • Tomasz Kanadys
CEL: MUZYCZNIE LIVE: François Martineau i Mateusz Gurgul /25 kwietnia 2020 godzina 19:30
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny wirtualny koncert. Tym razem na żywo wystąpią: François Martineau i Mateusz Gurgul z repertuarem piosenek francuskich. Transmisja koncertu online odbędzie się w sobotę 25 kwietnia 2020 roku o godz. 19:30.

François Martineau i Mateusz Gurgul wystąpi z koncertem live stream w ramach #gramywdomu ! Koncerty Francois Martineau i Mateusza Gurgula, to są niezwykłe podróże przez Francję. Słuchając utworów Charlesa Aznavoura, Edith Piaf, Jacquesa Brela i Georga Brassensa, przenosimy się na przedmieścia Paryża, zaglądamy na poddasza malarzy i poetów, gubimy się w ciasnych uliczkach i na barwnych placach, odwiedzamy miasta portowe, z których płyniemy aż na koniec świata. Utwory wchodzące do kanonu piosenki francuskiej jak i te mniej znane oraz współczesne kompozycje brzmią w języku oryginalnym oraz polskim.

François Martineau jest francuzem mieszkającym w Krakowie. Od lat występuje na ulicy w Krakowie, „aby choć przez chwilę dawać przyjemność i radość ludziom, którzy przechodzą obok”. Natomiast od 2018 roku, François rozwija swoją karierę na scenie również, po półfinale oraz otrzymaniu złotego przycisku w konkursie telewizyjnym „Mam Talent”. Od tej pory gra wiele koncertów w Polsce, łącząc w znakomity sposób dwie kultury (po francusku i po polsku),

Mateusz Gurgul jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale instrumentalnym oraz podyplomowych studiów w zakresie Zarządzania kulturą w wymiarze europejskim. Szczególne miejsce w jego działalności artystycznej zajmuje wykonawstwo muzyki rozrywkowej. Od lat bierz udział w licznych projektach z takimi artystami jak: Grażyna Łobaszewska, Julia Kamińska, Jan Nowicki, Piotr Cyrwus czy Mirosław Czyżykiewicz. Na swoim koncie ma występy z różnymi formacjami na licznych festiwalach. Jest twórcą muzyki do filmu dokumentalnego „Morze twoimi oczami”, który był wystawiany m. in. na 15. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Off Cinema oraz 13. Thessaloniki Documentary Festival w Grecji. Jako akordeonista występował w filmach „Kochaj i tańcz” oraz „Ach śpij kochanie”.

Transmisja koncertu na żywo online tutaj https://www.facebook.com/gramywdomu

Możecie wspierać koncert artystów klikając w sekcje „ZNAJDŹ BILET” w wydarzeniu oraz w link zrzutki, który pojawi się pod oknem streamingu podczas koncertu. Wspierając artystów i ich sztukę współtworzycie akcję #gramywdomu

Dziękujemy za Wasze wsparcie!!!

Zapraszamy!!!

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe