LitERAcka era dostępności [Książki dla dzieci i młodzieży] /artykuł XV

  • 25 kwietnia 2020, 17:00
  • Alicja Dymitruk
LitERAcka era dostępności [Książki dla dzieci i młodzieży] /artykuł XV
Sobotnie artykuły poświęcone będą literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Może macie ulubione książki z dzieciństwa, w których się zaczytywaliście bądź które Wam czytali rodzice? Zapraszamy do komentowania i wpisywania swoich propozycji.

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Nie ma co do tego wątpliwości, jak ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się szanować i dbać o środowisko. Na rynku czytelniczym istnieje wiele ciekawych propozycji książkowych, które w interesujący sposób przekazują wiedzę na temat ochrony środowiska. 

Zapraszamy do lektury artykułu „Literatura dla dzieci przyjazna środowisku” Agnieszki Warnke.

https://culture.pl/pl/artykul/literatura-dla-dzieci-przyjazna-srodowisku

„Mikołajek” to seria przygód kilkuletniego chłopca, napisana przez  René Goscinny'ego i zilustrowana przez Jean-Jacques'a Sempé. Pierwsza z książek została opublikowana 29 marca 1959 roku na łamach francuskiego dziennika  „Sud-Ouest Dimanche”. Książka spotkała się z dużym uznaniem czytelników a autorzy, mimo iż nie planowali kontynuacji „Mikołajka”, zdecydowali się napisać inne opowiadania. Po śmierci Gościnnego, jego córka Anna wydała niepublikowane opowiadania pod nazwą „Nowe przygody Mikołajka”.

Tytułowy Mikołajek jest kilkuletnim chłopcem, mieszkającym z rodzicami we Francji. Publikacja przypadnie do gustu wszystkim młodym czytelnikom, którzy lubią połączenie historii, pełnych przygód z ciekawymi ilustracjami.

W 2009 roku ukazała się ekranizacja książek o przygodach Mikołajka, pt. „Mikołajek” reżyserii  Laurenta Tirarda.

https://www.filmweb.pl/film/Miko%C5%82ajek-2009-490965

Alicja Dymitruk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe