11 młodych artystów ŁOK stypendystami Marszałka Województwa Lubelskiego

  • 1 maja 2020, 15:00
  • Tomasz Kanadys
11 młodych artystów ŁOK stypendystami Marszałka Województwa Lubelskiego
Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego w zakresie kultury zostały przyznane. 11 stypendystów ma Łukowski Ośrodek Kultury: 7 wokalistów Fabryki Piosenki ŁOK oraz 4 recytatorów Teatru Poezji ŁOK.

Stypendialna forma pomocy finansowej ma na celu wsparcie rozwoju umiejętności artystycznych zwłaszcza ludzi młodych, ale ma także na uwadze osoby zajmujące się upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.

Oceny merytorycznej wniosków stypendialnych dokonała Komisja powołana przez Zarząd Województwa Lubelskiego, który zatwierdził wyniki jej prac.

Z Łukowskiego Ośrodka Kultury stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego w zakresie kultury otrzymali:
w wysokości 1400 zł:
- Borejko Klaudia (muzyka);

- Szcześniak Emilka (muzyka);

- Wardak Julia (muzyka);

- Wardak Marta (muzyka);

- Gajowy Mikołaj (muzyka);
w wysokości 1000 zł:

- Dzido Oliwia (muzyka);

- Siwiak Kacper (teatr);

w wysokości 800 zł:

- Klimiuk Anastazja (muzyka);

- Semczuk Julia (teatr);

- Sposób Julia (teatr);

- Radomyski Maciej (teatr).

W 2020 roku Województwo Lubelskie na stypendia przeznaczyło kwotę 145.000 zł. Spośród 215 zgłoszonych osób do otrzymania stypendium Komisja pozytywnie oceniła i zakwalifikowała 138 kandydatów, proponując przyznanie stypendiów w 3 wysokościach finansowych. Dotychczasowe dokonania w poszczególnych dziedzinach kultury oraz przedstawione programy prac i zamierzeń pozwalają przypuszczać, że stypendia umożliwią tym utalentowanym kandydatom dalszy rozwój.

Komisja mając na uwadze duże zainteresowanie stypendiami dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami, uważa że przyznanie stypendium 138 osobom z terenu województwa lubelskiego przyniesie pozytywne skutki dla rozwoju kultury w województwie lubelskim. Zauważyć należy, iż coraz więcej stypendystów naszego regionu uczestniczy w konkursach o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim zdobywając czołowe miejsca. Utalentowani w swoim środowisku wyzwalają potrzebę równania w górę, stają się często wzorcem do naśladowania.

Przyznając stypendia Zarząd Województwa Lubelskiego zawsze zaznacza, iż ceni talent i pracę, a jednocześnie chce w godny sposób zauważyć nagrodzonych jako wspaniałych ambasadorów naszego regionu. Realizacja tych celów, spójnych ze sobą stwarza przyjazny klimat wokół Województwa Lubelskiego i warunkuje pomyślną przyszłość Lubelszczyzny.

Lista wszystkich stypendystów tutaj https://umwl.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Wykaz_stypendystow_2020.pdf

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe