"MET me w salonie" [Straszny dwór] /odcinek XVI

  • 6 maja 2020, 15:00
  • Iwona Krystecka
"MET me w salonie" [Straszny dwór] /odcinek XVI
Opera Narodowa w związku z przypadającą w maju 201 rocznicą urodzin Stanisława Moniuszki przygotowała dzieła wielkiego kompozytora do obejrzenia na platformie VOD.

Dzisiaj zapraszamy na operę "ku pokrzepieniu serc". "Straszny dwór" to jedna z najbardziej znanych, polskich oper. Jest ona syntezą staropolskiej kultury - jej tradycji, obyczajów, obrzędów, stroju i tańców.  Stanisław Moniuszko zaczął komponować Straszny dwór do libretta Jana Chęcińskiego w 1861 roku. Pracę ukończył dopiero po upadku Powstania Styczniowego. Klęska powstańców była dla niego ciężkim przeżyciem. Moniuszko uznał, że umęczonemu narodowi potrzebna jest opera, która podniesie na duchu i przyniesie nadzieję. 

http://vod.teatrwielki.pl/straszny-dwor-2/

Iwona Krystecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe