CEL: MUZYCZNIE LIVE: Aleksandra Kurzak /10 maja 2020 godzina 19:00

  • 10 maja 2020, 16:00
  • Tomasz Kanadys
CEL: MUZYCZNIE LIVE: Aleksandra Kurzak /10 maja 2020 godzina 19:00
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny wirtualny koncert. Tym razem zaprezentujemy recital światowej sławy sopranistki operowej Aleksandry Kurzak. Artystce towarzyszyć będzie francuska pianistka Morgan Fauchois-Prado. Wydarzenie online poprowadzi Mariusz Szczygieł, ceniony reporter, a prywatnie miłośnik opery. Transmisja koncertu online prosto z domu odbędzie się w niedzielę 10 maja 2020 roku o godz. 19:00.

Transmisja koncertu na żywo online tutaj https://www.facebook.com/studio.teatr

Aleksandra Kurzak to śpiewaczka operowa (sopran). Urodziła się w 1977 roku w Brzegu Dolnym. W 2000 roku ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu, a następnie Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. W 1998 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki, a później także konkursów w Helsinkach, Barcelonie czy Kantonie. Podczas studiów zadebiutowała w Operze Wrocławskiej w „Weselu Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta. W latach 2001–2007 była solistką Staatsoper w Hamburgu. W 2011 roku artystka wydała debiutancki album pod tytułem „Gioia!”. Znalazły się tam arie z oper Rossiniego, Mozarta, Verdiego, Pucciniego czy Moniuszki. W Polsce album pokrył się platyną. Rok później ukazał się jej album „Hej kolęda!”, nagrany z Sebastianem Karpielem-Bułecką. Pokrył się on złotem. W 2013 roku Kurzak wydała płytę z ariami Gioachino Rossiniego - „Bel Raggio. Rossini Arias”. Towarzyszyła jej orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Piera Giorgio Morandiego. W dwóch nagraniach wystąpił bas-baryton Artur Ruciński.

Aleksandra Kurzak występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata, między innymi w nowojorskiej Metropolitan Opera, londyńskiej Royal Opera House Covent Garden, Teatro alla Scala w Mediolanie, Fińskiej Operze Narodowej w Helsinkach czy Lyric Opera House w Chicago. W 2018 roku wraz ze swoim partnerem życiowym i scenicznym, tenorem Roberto Alagna nagrała płytę „Puccini in Love”. Koncerty Aleksandry Kurzak to przepiękne widowiska, które dostarczają wielu emocji.

Zapraszamy!!!

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe