Oglądanie w sieci dla dzieci i dorosłych /odcinek 19.

  • 11 maja 2020, 09:00
  • Iwona Krystecka
Oglądanie w sieci dla dzieci i dorosłych /odcinek 19.
Czy możesz być silny jak wół i jednocześnie nie jeść mięsa? A czy widziałeś kiedyś, żeby wół jadł mięso? To jedna z wielu anegdot, która pada w nowym dokumencie o weganizmie dostępnym m.in. na Netfliksie – "The Game Changers".

Jest to dokument pokazujący historie sportowców, którzy porzucili mięso na rzecz diety roślinnej. Narratorem i producentem filmu jest James Wilks – były zawodnik UFC i trener sztuk walki, współpracujący m.in. z siłami specjalnymi amerykańskiej armii, który na skutek kontuzji rozpoczął poszukiwania diety ułatwiającej regenerację organizmu, i tym sposobem poświęcił ponad 1000 godzin na badania dotyczące różnych zaleceń dietetycznych. James Cameron został producentem wykonawczym, w produkcję zaangażowali się także m.in. Lewis Hamilton, Arnold Schwarzenegger czy Jackie Chan. Hamilton i Schwarzenegger są zresztą bohaterami produkcji i obaj są weganami. Dokument jest przede wszystkim świetnie zrealizowany pod względem wizualnym. Zmontowany jest świetnie, a narracja poprowadzona jest bardzo sprawnie. Dla wielu osób poznanie i wysłuchanie osób, które na co dzień, od wielu lat łączą dietę roślinną ze sportem może być bardzo inspirujące.  Największą wartością dokumentu jest obalenie wielu mitów krążących wokół diety roślinnej oraz pokazanie jakie płyną z niej korzyści. Twórcy niestety nie uniknęli pewnej demagogii, dlatego warto sięgnąć po dodatkowe informacje i postarać się dowiedzieć jak najwięcej o komponowaniu diety wegańskiej z rzetelnych i sprawdzonych źródeł.

https://www.netflix.com/pl/title/81157840

Iwona Krystecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe