Oglądanie w sieci dla dzieci i dorosłych /odcinek 22.

  • 18 maja 2020, 10:00
  • Iwona Krystecka
Oglądanie w sieci dla dzieci i dorosłych /odcinek 22.
Jeden z ciekawszych filmów ostatnich lat i jeden z najciekawszych o rodzinie. „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio.

Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążą koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się pewna zaniedbywana przez rodziców dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. Nic tu nie jest oczywiste. Zwroty akcji następują niemal niezauważalnie, portrety bohaterów kreślone są kilkoma muśnięciami – a zarazem wyraziste i pełne psychologicznie. Nie brakuje tu humoru i szelmowskiego wdzięku. Koreedzie udało się coś niesamowitego – zrobić film niezwykle subtelny i delikatny a jednocześnie będący bardzo mocnym uderzeniem.

https://player.pl/playerplus/filmy-online/zlodziejaszki,155854

Iwona Krystecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe