CEL: MUZYCZNIE LIVE:Transmisja online spektaklu muzycznego „Artyści na Szlaku" /12 maja 2020 godzina 19:00

  • 12 maja 2020, 17:30
  • Tomasz Kanadys
CEL: MUZYCZNIE LIVE:Transmisja online spektaklu muzycznego „Artyści na Szlaku" /12 maja 2020 godzina 19:00
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na darmową transmisję online spektaklu muzycznego „Artyści na Szlaku" w wykonaniu Teatru Krakowskiego Komedia.

Organizatorem jest Zamek w Krasiczynie. Spektakl muzyczny Artyści na Szlaku” opowiada o autentycznych losach gwiazd przedwojennej Warszawy i Lwowa, którzy dołączają do armii generała Andersa, aby grać dla żołnierzy. Przedstawienie to będzie upamiętnieniem wybitnej postaci gen. Władysława Andersa w 50. rocznicę Jego śmierci oraz w 76. rocznicę bitwy pod Monte Cassino. Stream online na żywo do spektaklu we wtorek 12 maja 2020 roku o godz. 19:00 tutaj:

Spektakl „Artyści na Szlaku” powstał za sprawą fascynującej historii, która wydarzyła się naprawdę. Oto, gdy wybucha wojna – artyści, gwiazdy przedwojennej Warszawy i Lwowa dołączają do Armii Andersa, aby w oparach śmierci, głodu i walki dodać otuchy swoimi występami. To świat, którego już nie ma, to piosenki, które na długo zostają w pamięci. Czterech aktorów prowadzi widza przez drogę, która swój początek ma jeszcze w wolnej Polsce, gdzie kawiarniane sceny uginają się od kabaretów i recitali. Śledzimy losy naszych bohaterów, którzy kroczą dumnie przez niemal cały świat pod dowództwem generała Andersa, aby koniec tej przebytej ścieżki zastać w  Londynie...

Reżyseria: Mateusz Dewera;
Scenariusz: Mateusz Dewera;
Przygotowanie wokalne, muzyka: Dorota Wasilewska;
Kostiumy, scenografia: Alicja Margolin-Gałczewska;

Obsada: Adrian Gawlik, Natalia Pietrasz, Joanna Jucha oraz Jakub Reizer.

Spektakl grany jest w ramach projektu „Odbudowa państwowości". Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego „NIEPODLEGŁA" na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa".

Zapraszamy na przedstawienie!!!

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe