CEL: MUZYCZNIE LIVE: widowisko „Światło dla Europy” /16 maja 2020 godzina 21:00

  • 16 maja 2020, 16:00
  • Tomasz Kanadys
CEL: MUZYCZNIE LIVE: widowisko „Światło dla Europy” /16 maja 2020 godzina 21:00
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na „Światło dla Europy”, czyli widowisko zorganizowane zamiast 65. Konkursu Piosenki Eurowizji 2020, który miał się odbyć teraz w Rotterdamie. Polskę reprezentuje Alicja Szemplińska. Transmisja na żywo w TV w sobotę 16 maja 2020 roku o godz. 21:00 na kanale TVP1 i TVP Polonia.

Retransmisja w niedzielę 17 maja 2020 roku o godz. 21:30 na kanale TVP Rozrywka. W sobotę 16 maja o godz. 20:30 w TVP1 można też obejrzeć reportaż „Alicja Szemplińska - droga do Eurowizji”.

Widowisko „Światło dla Europy” zorganizowane zostało zamiast tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, odwołanego z powodu pandemii COVID-19. W programie łączenia ze studiami w różnych krajach, fragmenty teledysków piosenek zakwalifikowanych do tegorocznego konkursu oraz przesłania reprezentantów poszczególnych państw dla widzów Europy, która boryka się z koronawirusem. Komentuje Artur Orzech.

Polskę reprezentuje Alicja Szemplińska. Zanim 18-letnia Ala została wytypowana do reprezentowania Polski na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, osiągnęła zwycięstwo w najważniejszych dziecięcych konkursach wokalnych, takich jak „Hit, Hit, Hurra!” i „The Voice of Poland”. Decydującym wydarzeniem w karierze dla młodej piosenkarki okazało się zakwalifikowanie do programu i zwycięstwo w konkursie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, które dało jej prawo do reprezentowania Polski na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Reprezentantka Polski wzięłaby udział w drugim półfinale, który był zaplanowany na 14 maja 2020 roku.
Jeden z eurowizyjnych fanów stworzył wizualizację jej występu. Na nagraniu widzimy Alicję Szemplińską na scenie w otoczeniu ognia i poruszających wizualizacji, a cały występ jest utrzymany w dość mrocznym klimacie. „Kiedy to obejrzałam, byłam zszokowana, ponieważ było to tak zbliżone do naszej koncepcji. Byłam w szoku, że ktoś myślał w tak podobny sposób” - powiedziała Alicja Szemplińska w rozmowie z VIVA. Reprezentantka Polski przyznała, że w trakcie jej występu na Eurowizji 2020 mieli pojawić się także tancerze i żywe instrumenty. Czy taki występ dałby Polsce awans do finału Eurowizji 2020? Tego nigdy się nie dowiemy, ale możecie zobaczyć wizualizację stworzoną przez fana:

Czy w związku z odwołaniem tegorocznego konkursu Alicja Szemplińska pojedzie na Eurowizję 2021? Telewizja Polska nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie, ale 18-letnia wokalistka przyznała, że bardzo by chciała reprezentować Polskę za rok, nawet jeśli Eurowizja 2021 odbędzie się w trakcie matur. „Bardzo bym chciała wystąpić, ponieważ ta szansa, którą dostałam i dostali wszyscy inni reprezentanci w tym roku, trochę została postawiona pod znakiem zapytania. Nie wiemy, czy ponownie ją dostaniemy. Moim skromnym zdaniem każdy reprezentant z tego roku powinien dostać szansę za rok, aby móc spełnić swoje marzenie” - wyznała Alicja w wywiadzie dla VIVY.

Nie ujawniono na ten moment szczegółowych informacji o Eurowizji 2021. Nie wiadomo, więc kiedy i gdzie odbędzie się przyszłoroczny konkurs. Organizatorzy chcieliby jednak, aby impreza odbyła się w Rotterdamie, tak jak miało to być w 2020 roku. 


Oficjalne video piosenki „Empires” Alicji Szemplińskiej przygotowane na Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie:

Zapraszamy na widowisko „Światło dla Europy”!!!

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe