CEL: MUZYCZNIE LIVE: Marcin Masecki /17 maja 2020 godzina 12:00

  • 16 maja 2020, 20:00
  • Tomasz Kanadys
CEL: MUZYCZNIE LIVE: Marcin Masecki /17 maja 2020 godzina 12:00
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny wirtualny koncert. Tym razem na żywo wystąpi bardzo zdolny pianista i kompozytor Marcin Masecki, który w transmisji na żywo z własnego mieszkania przedstawi Złoty okres amerykańskiego jazzu część II.

W programie: stride piano, dixieland, hot jazz: Fats Waller, Louis Armstrong oraz Paul Whiteman. Transmisja koncertu online odbędzie się w niedzielę 17 maja 2020 roku o godz. 12:00.

Marcin Masecki - pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, kurator. Jego działalność obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a wirtuozowskie łączenie gatunków oraz łamanie granic między sztuką wysoką a rozrywkową stały się jego znakami rozpoznawczymi. Obecnie główny projekt to Jazz Band Młynarski-Masecki, orkiestra grająca przedwojenny polski jazz w autorskich opracowaniach. Kolejny to Trio Jazzowe Marcina Maseckiego, ze stałymi partnerami - perkusistą Jerzym Rogiewiczem i basistą Piotrem Domagalskim. Masecki regularnie koncertuje również z repertuarem klasycznym - w formacie solowym, kameralnym lub z orkiestrami. Jest kuratorem warszawskiego życia muzycznego, organizując festiwale i projekty łączące muzyków z różnych środowisk. Masecki pisze również do filmu oraz do teatru. Był aranżerem, kompozytorem i konsultantem muzycznym w filmie „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego (nagroda „Najlepszy Reżyser” w Cannes). Wcześniej stworzył m.in ścieżkę dźwiękową do filmu „O zwierzętach i ludziach” Łukasza Czajki, oraz „Fuck For Forrest” Michała Marczaka. Regularnie współpracuje z Polskim Radiem, Teatrem Studio, Barem Studio, oraz Capellą Cracoviensis.

Złoty okres amerykańskiego jazzu to pierwsza połowa dwudziestego wieku. Na przełomie XIX i XX w Nowym Orleanie skrzyżowało się kilka tradycji i kultur - między innymi afrykańska, europejska i karaibska. Z tej mieszanki wyrósł styl muzykowania, który w przeciągu kilku dekad zdominował amerykańską scenę muzyczną, a do wybuchu II wojny światowej zdążył się rozlać na cały świat. W latach czterdziestych jazz zaczął oddzielać się od muzyki pop i stał się formalnie skomplikowanym gatunkiem, zrozumiałym dla nielicznych. Od tego czasu w jego historii wydarzyło się wiele ciekawego, ale nigdy nie wrócił do popularności z lat dwudziestych i trzydziestych. Dlatego ten cykl artysta poświęci złotym czasom, kiedy wszyscy na świecie słuchali, tańczyli i żyli jazzem.

Transmisja koncertu na żywo online tutaj https://www.facebook.com/events/526182171406076 oraz tutaj https://www.facebook.com/studio.teatr

Zapraszamy!!!

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe