CEL: MUZYCZNIE LIVE: „Śpiewnik Papieski” /17 maja 2020 godzina 12:00

  • 17 maja 2020, 08:00
  • Tomasz Kanadys
CEL: MUZYCZNIE LIVE: „Śpiewnik Papieski” /17 maja 2020 godzina 12:00
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert online „Śpiewnik Papieski” według twórczości Karola Wojtyły. Organizatorem wydarzenia z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II jest Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. W koncercie wystąpili artyści z Teatru ES oraz z Chóru Miasta Siedlce. Nagranie dostępne będzie na kanale YouTube CKiS od niedzieli 17 maja 2020 roku od godz. 12:00 do poniedziałku 18 maja 2020 roku do godz. 22:00.

„Śpiewnik Papieski” to dzieło wyjątkowe, powstałe z wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. To 11 utworów z poezją Karola Wojtyły, do której muzykę napisał Waldemar Koperkiewicz. Spektakl jest przykładem szczególnego wyczucia i umiejętności łączenia głębi poetyckich fraz z naprawdę dobrą muzyką. Przebojowe wykonanie utworów, różnorodność aranżacji muzycznych, a także oprawa sceniczna budzą wzruszenie, a zarazem tęsknotę za światem pontyfikatu Jana Pawła II. Całość widowiska świetnie dopełniają projekcje materiałów filmowych oraz zdjęć od momentu powołania Karola Wojtyły na Papieża, poprzez Jego pielgrzymki i działalność kapłańską, skończywszy na pogrzebie i beatyfikacji oraz znakomicie przypomniane przez aktorów Teatru ES żartobliwe sytuacje z życia codziennego Papieża.

Koncert „Śpiewnik Papieski” według twórczości Karola Wojtyły.
Reżyseria i muzyka: Waldemar Koperkiewicz.

Transmisja koncertu online tutaj https://www.youtube.com/channel/UCwCuyGB8Curfq_uQK--oo-g

Zapraszamy na koncert  „Śpiewnik Papieski”!!!

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe