LitERAcka era dostępności [Debata językoznawców] /artykuł 23.

  • 18 maja 2020, 16:00
  • Alicja Dymitruk
LitERAcka era dostępności [Debata językoznawców] /artykuł 23.
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia debaty „Język w szkole, język w mediach”, w której występują znani językoznawcy polscy: prof. Katarzyna Kłosińska, prof. Jan Miodek i prof. Jerzy Bralczyk. Rozmowę poprowadziła Agata Dzikowska.

Sylwetki prof. Jana Miodka i prof. Jerzego Bralczyka przedstawiliśmy w artykule II i V. Zapraszamy do lektury tekstów, w którym znajdziecie Państwo również ciekawe wykłady oraz materiały video.

Prof. Katarzyna Kłosińska pracuje w Instytucie Języka Polskiego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1997 jest rzeczoznawczynią w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a od 1998 członkinią Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Języka. Od 1999 jest też sekretarz naukową, a od roku 2019 przewodniczącą Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Prof. Kłosińska prowadzi poradnię językową PWN. Jest również Przewodniczącą Rady Języka Polskiego i członkinią Prezydium PAN w VII kadencji (2019–2022).

Debata:

 

Alicja Dymitruk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe