CEL: MUZYCZNIE LIVE: „Jan Paweł II - Tryptyk Rzymski” / 18 maja godz. 20:00

  • 18 maja 2020, 15:00
  • Tomasz Kanadys
CEL: MUZYCZNIE LIVE: „Jan Paweł II - Tryptyk Rzymski” / 18 maja godz. 20:00
Łukowski Ośrodek Kultury w dniu 100. rocznicy urodzin wielkiego Polaka Św Jana Pawła II zaprasza na koncert online „Jan Paweł II - Tryptyk Rzymski”. Podczas koncertu wystąpią: aktor Artur Żmijewski i pianista jazzowy Włodek Pawlik. Premierowa transmisja dostępna będzie w poniedziałek 18 maja 2020 roku o godz. 20:00.

„Jan Paweł II - Tryptyk Rzymski” to uroczysty koncert z okazji 100-tnej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Koncert odbędzie się w Bazylice Św.Krzyża w Warszawie, w której złożone jest serce Fryderyka Chopina. Nagranie „Tryptyku Rzymskiego” w obecnym kształcie, w zjawiskowej interpretacji dwóch wybitnych postaci polskiej kultury - aktora Artura Żmijewskiego i pianisty jazzowego Włodka Pawlika stanowi niezwykły hołd złożony przez obu Artystów – Papieżowi Janowi Pawłowi II w jubileuszowym roku 100-lecia Jego urodzin. Rocznica ta skłoniła Włodka Pawlika do sięgnięcia do uduchowionego i poetyckiego dzieła „Tryptyk Rzymski” i przedstawienia go formie interakcji między czytanym słowem a fortepianowymi improwizacjami. W rolę aktora - recytatora wcielił się jeden z najznakomitszych współczesnych aktorów - Artur Żmijewski.

Duet Żmijewski / Pawlik stworzył wręcz mistyczną, niepowtarzalną paletę estetycznych doznań, w magnetyzujący sposób wciągając słuchacza w świat subtelnego dialogu pomiędzy poezją a muzyką. Można odnieść nieodparte wrażenie, że mamy w tym przypadku do czynienia ze Sztuką najwyższej próby.

Jan Paweł II wywarł olbrzymi wpływ na historię ludzkości, na nasze losy „tu i teraz”, niosąc dar Nadziei i Miłości aż do ostatnich chwil Jego ziemskiej egzystencji.

To słowa Mędrca, Proroka, ale co nie mniej ważne - refleksje nad Życiem i Przemijaniem wrażliwego Artysty – Poety. Są nam one potrzebne szczególnie teraz - w czasach wielkiej próby dla całej Ludzkości.

Koncert nagrano w Studiach Polskiego Radia w Warszawie w lutym 2020 roku. Premiera: 18 maja 2020 roku. Reżyser nagrania: Ewa Guziołek-Tubelewicz. Producent : Jolanta Pszczółkowska – Pawlik z Agencji Koncertowej „Pawlik Relations”.

Transmisja premierowego nagrania online będzie dostępna tutaj https://www.l-art.pl

Zapraszamy na koncert online „Jan Paweł II - Tryptyk Rzymski”!!!

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe