Animacja w czasach kwarantanny [Optymistyczny Turniej Sztuki Recytatorskiej Online] /część 37.

  • 19 maja 2020, 16:00
  • Tomasz Kanadys
Animacja w czasach kwarantanny [Optymistyczny Turniej Sztuki Recytatorskiej Online] /część 37.
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w Optymistycznym Turnieju Sztuki Recytatorskiej Online. Konkurs adresowany jest do miłośników sztuki recytatorskiej ze szkół podstawowych, średnich, studentów oraz dorosłych. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Zgłoszenia należy przesyłać w formie pliku video do 30 maja 2020 r. godz. 24:00.

W nowej dla nas wszystkich rzeczywistości nie rezygnujmy z marzeń, nadziei i planów. Spróbujmy żyć jak dawniej we wszystkich dziedzinach, w których się da. Dlatego proponujemy recytatorom i wszystkim, którzy chcieliby się zmierzyć ze sztuką recytacji wycieczkę do krainy marzeń za pomocą literatury pięknej. Literatura jest i zawsze była obecna w najtrudniejszych chwilach życia człowieka. Zawsze w literaturze można było znaleźć słowa otuchy, nadziei i napęd do walki z przeciwnościami losu. Teraz, kiedy pozostajemy w domach mamy więcej czasu na czytanie. Może uczyńmy z tego atut taki, że znajdziemy w czytanych tomach fragmenty, którymi zechcemy się podzielić z innymi ludźmi w podobnej sytuacji. Warunek – prezentowany tekst ma nieść nadzieję, tchnąć optymizmem. Do udziału w Turnieju zapraszamy uczniów szkół podstawowych, średnich, studentów i dorosłych a więc wszystkich, którzy zechcą zmierzyć się z innymi wykonawcami w dziedzinie sztuki mówienia. Regulamin, zasady udziału i zgłaszania do Turnieju, Karta Zgłoszenia oraz Zgoda na przetwarzanie danych osobowych RODO znajdują się tutaj http://mok.siedlce.pl/Podstrony/Optymistyczny-Turniej-Sztuki-Recytatorskiej,255

REGULAMIN
1. Turniej ma charakter konkursu adresowanego do miłośników sztuki recytatorskiej ze szkół podstawowych, średnich, studentów i dorosłych.
2.  Impreza ma na celu:
- doskonalenie kunsztu recytatorskiego
- popularyzację literatury polskiej i obcej
- stworzenie kolejnej szansy na prezentację umiejętności recytatorskich tym razem za pośrednictwem internetu.
3. Wszyscy recytatorzy będą oceniani w trzech kategoriach wiekowych:
- szkoły podstawowe klasy I-IV
- szkoły podstawowe klasy IV-VIII
- szkoły średnie
- dorośli

ZASADY ZGŁASZANIA
Zgłoszenia należy przesyłać w formie pliku video do 30 maja 2020 r. godz. 24.00 na adres mailowy [email protected] Zgłoszenie oprócz nagrania powinno zawierać kartę zgłoszenia oraz skan lub zdjęcie podpisanego przez dorosłego uczestnika lub rodzica załącznika nr 1.

Zgłoszenie do konkursu jest jednoznaczną zgodą uczestnika (bądź jego rodziców) na powierzenie Organizatorowi prawa do nieodpłatnego przetwarzania danych osobowych oraz wykorzystania wizerunku (zał. nr 1) i oznacza akceptację regulaminu.

ZASADY PREZENTACJI TEKSTU
1. Obowiązkowo tekst musi budzić pozytywne emocje, aby pozostawić słuchacza w dobrym, optymistycznym nastroju.
2. Może być  zaprezentowany jeden tekst – wiersz lub proza – dowolnej treści, dowolnego autora. Może to być tekst polski lub obcy. Nie ograniczamy też gatunku literackiego jaki ma reprezentować. Jednak mając w codziennym życiu i w swoim otoczeniu wiele pospolitości i wulgarności sugerujemy, że wartość literacka i przesłanie recytowanych utworów nie pozostanie bez wpływu na ocenę jurorów.
3. Czas prezentacji ograniczamy do 5 minut.
4. Dopuszczamy możliwość użycia pozasłownych środków wyrazu artystycznego, o ile służą one wzbogaceniu interpretacji utworu i nie utrudniają jego odbioru (co pozostawiamy ocenie jurorów).

KRYTERIA OCENY
Oceny prezentacji recytatorskich dokona Komisja Artystyczna powołana przez organizatorów Turnieju, biorąc pod uwagę następujące kryteria:
- dobór repertuaru (m.in. procent optymizmu tekstu)
- interpretacja recytowanego utworu
- kultura słowa

NAGRODY
1. Najlepsze prezentacje będą udostępnione na naszej stronie internetowej i na Facebooku MOK.
2. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora konkursu.

Ogłoszenie werdyktu nastąpi 5 czerwca 2020 r. na stronie mok.siedlce.pl oraz na facebook.com/moksiedlce

SEKRETARIAT TURNIEJU
MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W SIEDLCACH
ul. Pułaskiego 6
08-110 Siedlce

Wszelkich informacji dotyczących Turnieju udziela – Halina Tunkiewicz
tel. 0-25-794-31-24 e-mail [email protected]

Wszystkie kwestie sporne nieujęte w regulaminie rozstrzyga Organizator.
Zapraszamy!!!

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe