„Kreatywny Senior” [Inspirująca Magdalena Russocka] /Artykuł 23.

  • 21 maja 2020, 08:00
  • Alicja Dymitruk
„Kreatywny Senior” [Inspirująca Magdalena Russocka] /Artykuł 23.
Magdalena Russocka na swoje 50. urodziny otrzymała aparat fotograficzny. Nie mając wcześniej styczności z fotografią, w niespełna kilka lat osiągnęła ogromny sukces. Jej prace stały się sławne nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Magdalena Russocka w wywiadzie dla National Geographic zaznacza, że inspiruje ją wszystko, co ją otacza. „Przyroda, przedmioty, malarstwo XVII - XIX wieku. Lecz równie inspirujące mogą być nawet rutynowe zakupy w Lidlu. Dzięki nim właśnie powstała seria "Cabbage"”.

Russocka często w swoich pracach nawiązuje do przeszłości, do czasów naszych babć i prababć.  Artystka zawsze miała poczucie, że powinna urodzić się 150 lat wcześniej. Większość zdjęć i kompozycji fotografki to wynik improwizacji, a nie starannie zaplanowanych sesji.

Zapraszamy do lektury wywiadu, przeprowadzonego z Magdaleną Russocką:

https://www.national-geographic.pl/ludzie/magdalena-russocka

Informacje o artystce i jej twórczości:

http://magdalenarussocka.com/

https://www.facebook.com/MagdalenaRussockaPhotoworks

https://www.instagram.com/magdalena_russocka/?hl=pl

Alicja Dymitruk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe