Ł'OK LIVE: Teatr TŁOK- Polowanie na lisa /22 maja 2020, godzina 19:30 #loklive

  • 20 maja 2020, 17:00
  • Michał Żurawski
Ł'OK LIVE: Teatr TŁOK- Polowanie na lisa /22 maja 2020, godzina 19:30 #loklive
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza tym razem w cyklu Ł'OK LIVE na spektakl teatralny w wykonaniu Teatru "TŁOK". Będzie to spektakl Sławomira Mrożka "Polowanie na lisa".

Nagranie pochodzi z prapremiery jednoaktówki w Łukowskim Ośrodku Kultury 20 czerwca 2018 roku. 

Spektakl do obejrzenia (od 22 maja 2020 19:30):

Zapowiedź spektaklu do obejrzenia:

 

„POLOWANIE NA LISA” Sławomir Mrożek

Jaka jest tematyka jednoaktówki „Polowanie na Lisa”? Oscyluje ona wokół odrzucenia zastanych wartości. Opowiada o kontestacji obiektywnego świata i rozbicia więzi społecznych. Stawia to pojedynczego człowieka w sytuacji bezradności i pustki. To tylko na pozór żart… rodem ze świata absurdu. To nie taka sobie błyskotliwa i przewrotna opowiastka, która powstała w 1977 roku. Ten absurd układa się w wieloznaczną i oryginalną alegorię. Alegorię uogólnioną na tyle, że po tylu latach, przystającą do współczesności. Scenerią dla fabuły jest każdorazowo „prawie śmietnik”. Niezależnie czy jest to las po kataklizmie… blokowisko… supermarket. Jest to łatwo czytelny znak naszej cywilizacji… Cywilizacji zmierzającej do samozniszczenia? W takim świecie zarówno Lis… jak i Kogut stają się u Mrożka obiektem polowania. Poluje na nich Wodzirej w towarzystwie Ogarów odzianych jak drobni urzędnicy. W krwawym przedsięwzięciu bierze udział Paralityk na wózku, który zabija Lisa i Koguta… Potem zaś sam zostaje otoczony przez stado Wilków… czy to tylko przypadek?

Michał Żurawski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe