Animacja w czasach kwarantanny [spektakl teatralny dla dzieci online „Grzeczna”] 23-24 maja /część 39.

  • 23 maja 2020, 08:00
  • Tomasz Kanadys
Animacja w czasach kwarantanny [spektakl teatralny dla dzieci online „Grzeczna”] 23-24 maja /część 39.
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci na archiwalną rejestrację wideo spektaklu teatralnego dla dzieci online „Grzeczna” w wykonaniu Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Spektakl jest darmowy.

Transmisja online w weekend 23-24 maja 2020 roku na stronie https://teatrandersena.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/TeatrAndersena/

Teatroteka Andersena to nowy projekt powstały z nagłej potrzeby prowadzenia działalności teatru oraz kontaktu z widzami w czasie epidemii. Co weekend możecie na stronie Teatru Andersena znaleźć archiwalne rejestracje wideo wybranych spektakli z udziałem publiczności, które będą dostępne przez weekend, od piątku godz. 9:30 aż do niedzieli do g. 22:00. Dzięki temu będzie można poczuć się jak w sali teatralnej i przeżywać to co dzieje się na scenie razem z innymi widzami.

W ten weekend 23-24 maja 2020 roku zapraszamy na bezpłatną, archiwalną rejestrację wideo spektaklu teatralnego „Grzeczna” na podstawie Gro Dahle, w reżyserii Aleksandry Konarskiej. Premiera spektaklu odbyła się 23 stycznia 2016 roku. Spektakl dla dzieci od 5 lat.

Lusia jest śliczna, pilna i zdolna: pisze starannie, dokładnie szczotkuje zęby, nie przeszkadza starszym, czyta książki, przytakuje, kiedy trzeba, uśmiecha się od ucha do ucha i zgłasza na lekcjach, podnosząc rączkę z równiutko obciętymi paznokietkami. „Skarb mamusi, słoneczko tatusia.”
Była tak bardzo, bardzo, bardzo grzeczna. Tak grzeczna, że któregoś dnia zniknęła i nikt nie mógł jej znaleźć
Tym, którzy nie znają historii Lusi, nie będziemy zdradzać zakończenia. To kolejny po Złym panu spektakl oparty o ilustrowaną książkę norweskich twórców: Gro Dahle i Sveina Nyhusa, i kolejny z naszego cyklu trudnych spraw małych ludzi. Tym razem niespodziewanie okazuje się, że bycie nazbyt grzeczną czy grzecznym i zgoda na wciśnięcie w uładzone, różowe ramki, wręcz nas paraliżuje i wpływa na całe dorosłe życie. I wtedy już nie umiemy podnieść głosu, a co dopiero krzyknąć.
Historia Lusi uczy najmłodszych niepopadania w pułapkę bycia idealnym i bezkrytycznego podporządkowywania się oczekiwaniom innych. Pokazuje też, jak odnaleźć swój głos, zanim staniemy się zupełnie niemi i przezroczyści.

Do projektu zostali zaproszeni twórcy lubelscy. Rafał Rozmus jest już znany naszej widowni z kompozycji do spektakli jak „Czarodziejski flet Mozarta” i „Pasterka i kominiarczyk”. Aleksandra Konarska debiutuje na lubelskiej scenie, zarówno jako reżyser jak też scenograf. „Grzeczną” ogląda się niczym graficzny, czarno-biały komiks, w którym bawimy się przestrzenią, skrótem i formą. Muzyka w spektaklu jest grana na żywo przez Aleksandrę Mikołajczyk, również z Lublina. Spektakl dla małych i dużych, dla grzecznych i nie grzecznych.

„Grzeczna”

Autor: Gro Dahle;
Reżyseria: Aleksandra Konarska;
Scenografia: Aleksandra Konarska;
Muzyka: Rafał Rozmus;
muzyka na żywo: Aleksandra Mikołajczyk.

Obsada:
Grzeczna – Roma Drozdówna;
Tata – Jacek Dragun;
Kot – Kacper Kubiec;
Pan Gość – Bartosz Siwek;
Mama – Bożena Dragun.

Zapraszamy na spektakl teatralny dla dzieci online „Grzeczna” w wykonaniu Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie!!!

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe