„Kreatywny Senior” [Projekty z historią w tle] /Artykuł 24.

  • 28 maja 2020, 08:00
  • Alicja Dymitruk
„Kreatywny Senior” [Projekty z historią w tle] /Artykuł 24.
 „Skarby z rodzinnego kufra i szuflady” to międzypokoleniowy projekt Łukowskiego Ośrodka Kultury. Inicjatywa ma na celu udokumentowanie rodzinnych pamiątek, przedmiotów, strojów, elementów wystroju wnętrz, kopii portretów ślubnych itp.

Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy przesłać zdjęcie z krótkim opisem np. *Zegar z kukułką - lata trzydzieste XX wieku. Pierwszym właścicielem był mój pradziadek Anatol Lewandowski. Fotografia autorstwa Anny Kowalskiej.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo pod linkiem:

https://www.lok.lukow.pl/wiadomosci/1741,skarby-z-rodzinnego-kufra-i-szuflady-odcinek-i

Zachęcamy seniorów do wzięcia udziału w inicjatywie. Najciekawsze dokumentacje zostaną umieszczone na stronie Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Podobny projekt organizuje Muzeum Historii Polski. „Moja pamiątka”  to akcja społeczna, w którą mogą zaangażować się wszyscy, którzy chcieliby podzielić się swoją historią. Jak podaje muzeum, „Punktem wyjścia do przygotowanego materiału jest jedna pamiątka rodzinna, fotografia, dokument lub film wideo z domowego archiwum. Wokół tej pamiątki, powinna toczyć się historia, np może być związana z II wojna światową, wspomnieniami, odbudową Polski.

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://mojapamiatka.pl/

Zapraszamy do udziału w akcjach.

Alicja Dymitruk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe