"MET me w salonie" [Eugeniusz Oniegin] /odcinek 21.

  • 31 maja 2020, 18:00
  • Iwona Krystecka
"MET me w salonie" [Eugeniusz Oniegin] /odcinek 21.
Dzisiaj zapraszam Państwa do Komische Oper Berlin – czyli teatru operowego, który znajduje się w Berlinie przy Behrenstrasse 55-57 i jest najmniejszym z trzech berlińskich państwowych teatrów operowych.

Piotr Czajkowski to jeden z największych rosyjskich kompozytorów, twórca wielu dzieł wybitnych, rozpoznawanych na całym świecie również przez osoby, nie będące fanami muzyki klasycznej. Jego balety „Jezioro łabędzie”, „Dziadek do orzechów” mają na koncie tysiące adaptacji. Równie znane są jego opery i koncerty. Twórczość  Czajkowskiego wywarła silny wpływ na dalszy rozwój muzyki rosyjskiej; jego utwory, odznaczające się doskonałością rzemiosła, łączą osiągnięcia muzyki europejskiej z pierwiastkami narodowymi.  Perłą jego twórczości operowej jest „Eugeniusz Oniegin”, opera oparta na poemacie Aleksandra Puszkina, po raz pierwszy zaprezentowana w Moskwie w marcu 1879. Wielkie emocje, motyw niespełnionej miłości, przyjaźń, która ustępuje miejsca zranionej dumie i zazdrości, tragiczny pojedynek w tle, zbyt późno budzące się uczucie tytułowego bohatera - to wszystko odnajdą widzowie w tym poruszającym arcydziele.

 

Iwona Krystecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe