Opieka Wytchnieniowa edycja 2020 /GOPS Stoczek Łukowski

  • 4 czerwca 2020, 13:22
  • Kierownik GOPS Stoczek Łukowski Paweł Lasota
Opieka Wytchnieniowa edycja 2020 /GOPS Stoczek Łukowski
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stoczku Łukowskim informuje, że przystąpił do ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2020”.

Dnia 01.06.2020 roku została zatwierdzona lista rekomendowanych wniosków wraz z kwotą przyznanych środków finansowych na realizacje Programu ,,Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2020. Program finansowany ze środków Programu Solidarnościowego Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Opieka wytchnieniowa to forma wsparcia dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Polega na zapewnieniu opieki osobie ze stwierdzoną formą niepełnosprawności w sytuacji, gdy jej opiekun, z uwagi na jakieś zdarzenie losowe, konieczność wypoczynku czy załatwienia codziennych spraw, nie może tej opieki sprawować samodzielnie. Wcześniej GOPS ogłosił nabór wniosków do udziału w programie ,, Opieka wytchnieniowa”. Do Ośrodka wpłynęło zapotrzebowanie na realizację programu w ilości 360 godzin do końca grudnia 2020r. Na ten cel udało się pozyskać kwotę dofinansowania w ilości 11.635,20 zł. Natomiast wartość całego programu wyniesie 14.400,00 zł.

Ośrodek w 2020 roku w ramach Programu Solidarnościowego Wsparcia Osób Niepełnosprawnych realizuje już dwa programy wcześniej otrzymał 100% dofinansowania do programu Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej.
 

Kierownik GOPS Stoczek Łukowski Paweł Lasota

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe