Podpisanie Porozumienia międzygminnego

  • 4 czerwca 2020, 17:06
  • Katarzyna Kuć
Podpisanie Porozumienia międzygminnego
Gmina Łuków jest jednym z ośmiu samorządów powiatu łukowskiego, które podpisały w dniu 2 czerwca Porozumienie międzygminne w sprawie opracowania i realizacji dokumentu strategicznego pn. „Strategia Rozwoju Ponadlokalnego Łukowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2020 – 2030”.

Porozumienie definiuje zasady partnerstwa, określa prawa i obowiązki Lidera i Partnerów oraz reguluje zasady finansowania wspólnych przedsięwzięć wynikających z partnerstwa.

Poza gminą Łuków, partnerstwo tworzą miasta Łuków i Stoczek Łukowski oraz gminy: Adamów, Krzywda, Stanin, Stoczek Łukowski i Wojcieszków. Liderem koordynującym działania podejmowane w ramach porozumienia jest miasto Łuków, pozostałe samorządy pełnią rolę partnerów.

Pierwszym wspólnym działaniem podejmowanym w ramach Partnerstwa będzie opracowanie „Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Łukowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2020 – 2030”. Dokument ten jest jednym z wymogów formalnych przy ubieganiu się o środki w perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2021 – 2027.

Porozumienie zostało zawarte na okres dziesięciu lat, wygasa z dniem 31 grudnia 2030 r. 

Z ramienia gminy Łuków dokument podpisali wójt Mariusz Osiak i skarbnik gminy Alina Baka. 

Fot. Urząd Miasta Łuków

Katarzyna Kuć

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe