„NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO…” XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji, Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej w Woli Osowińskiej

  • 21.01.2018, 11:25 (aktualizacja 19.02.2018 12:38)
  • Sławomir Żyłka
„NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO…” XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji, Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej w Woli Osowińskiej
Już XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji, Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej odbył się 16 stycznia 2018 roku w Woli Osowińskiej. Raduje nas fakt, że to wydarzenie odbyło się nie tylko z udziałem ale i z sukcesami recytatorów reprezentujących Łukowski Ośrodek Kultury. Rozpoczyna się kolejny rok słowa mówionego.

Organizatorzy na pamiątkowych dyplomach umieścili biblijny cytat „NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO…”. Kolejnym powodem do radości i dumy jest fakt, że „żywe słowo” jest nieustannie… i nieprzerwanie od 28 lat w kręgu zainteresowania dzieci, młodzieży, nauczycieli, rodziców, instruktorów. Słowo to znak, to symbol… to najpierwszy sposób naszej komunikacji. Pielęgnacja ojczystego języka stanowi o naszej odrębności kulturowej i narodowej. Przez poszukiwanie wartościowych i ciekawych tekstów, artystycznie je wypowiadając publicznie, kształtujemy - wobec słuchacza… swoje upodobania artystyczne i postawy społeczne. Jest to przygoda, która przekłada się na naszą codzienność… ćwiczymy umysły, zdolności zapamiętywania… pokonujemy stres! Jest to co prawda niszowy obszar kultury… ale na szczęście nie zanikający. W Woli Osowińskiej dobrze wypadliśmy jako grupa. Złożyły się na to indywidualne sukcesy.

W kategorii klas IV – VI Maciej Radomyski zdobył II miejsce; Julia Semczuk III miejsce; Magdalena Ogrodnik zdobyła wyróżnienie.

W kategorii klas VII i gimnazjum I miejsca przypadły Bartłomiejowi Niewęgłowskiemu i Kacprowi Siwiakowi.

Gratuluję tego sukcesu! Życzę Wam równie udanych konkursów recytatorskich przez cały 2018 rok.

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (35)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe