LitERAcka era dostępności [„Akademia Pana Kleksa”] Artykuł 27.

  • 16 czerwca 2020, 11:00
  • Alicja Dymitruk
LitERAcka era dostępności [„Akademia Pana Kleksa”] Artykuł 27.
„Akademia Pana Kleksa” ma ponad 70 lat, ale nadal jest chętnie czytana przez grono młodych odbiorców. Historię dwunastoletniego Adasia Niezgódki, który trafia do niezwykłej akademii, napisał i wydał w 1946 roku Jan Brzechwa.

Adaś Niezgódka mieszka w akademii z innymi chłopcami, którzy mają imiona zaczynające się na literę A. Opiekunem i nauczycielem chłopców jest Ambroży Kleks. Pan Kleks jest  postacią niezwykłą, nie mieszczącą się w schematach. Potrafi m.in. przyrządzać potrawy z kolorowych szkiełek, zmniejszać przedmioty, latać.Akademia również nie jest standardową szkołą. Do zajęć chłopców należy np. przędzenie liter, kleksografia, leczenie chorych sprzętów. Uczniowie pana Kleksa odwiedzają także ciekawe miejsca, takie jak m.in. fabryka dziur i dziurek.

Opowieść na pewno spodoba się dzieciom, lubiącym elementy fantastyki. Będzie też doskonałym powrotem dorosłych do przeszłości.

Informacje o Janie Brzechwie:

https://culture.pl/pl/tworca/jan-brzechwa

Film, zrealizowany na podstawie książki:

 

Alicja Dymitruk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe