Badania dla pacjentów w kierunku wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 /artykuł sponsorowany/

  • 18 czerwca 2020, 21:00
  • Agnieszka Knapik-Bilska
Badania dla pacjentów w kierunku wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 /artykuł sponsorowany/
Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy przeszedłeś już infekcję wywołaną wirusem SARS-CoV-2, wykonaj badanie na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w klasie IgG.

Przychodnia Centrum oferuje wykonanie testu immunochemicznego w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w klasie IgG. Badanie wykrywa specyficzne przeciwciała, których obecność może świadczyć o przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 w przeszłości.

Badanie jest płatne w wysokości 50 zł.

Test  przeznaczony jest do stosowania pomocniczo w diagnozowaniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w połączeniu z obrazem klinicznym oraz wynikami innych badań laboratoryjnych.

Wg zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do rozpoznania zakażenia wirusem SARS-CoV-2 służy wykrycie materiału genetycznego wirusa w wymazie z dróg oddechowych metodą RT-PCR.  Wykazuje on najwyższą czułość między 7. a 14. dniem od kontaktu z wirusem.

W późniejszym etapie rozwoju choroby w odpowiedzi układu immunologicznego pojawiają się specyficzne przeciwciała, najpierw w klasie IgM a później IgG.  Wykrycie przeciwciał w klasie IgG jest możliwe po około 10 dniach od zakażenia.

We wczesnym okresie poziom przeciwciał anty-SARS-CoV-2  może być jeszcze bardzo niski, dlatego wyniki w tzw. oknie serologicznym mogą być negatywne.

Testy immunochemiczne wykonywane  w naszym laboratorium są przeznaczone wyłącznie do wykonywania w laboratoriach analitycznych  przez wykwalifikowanych pracowników – diagnostów laboratoryjnych.

Testy posiadają certyfikat CE-IVD.

Jeśli chcesz wykonać badanie serologiczne na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w klasie IgG, skontaktuj się w rejestracją Przychodni Centrum tel. 25 633 35 55

ŁUKÓW – ul. Międzyrzecka 66, 21-400 Łuków
ALEKSANDRÓW – Aleksandrów 43B, gm. Łuków
KRYNKA – Krynka 1C, gm. Łuków

Materiał do badania jest pobierany w punkcie pobrań. Termin wizyty w punkcie pobrań musi być poprzedzony zapisem. Pamiętaj! Na badanie zgłaszają się osoby bez objawu gorączki.

Wynik badania zalecamy skonsultować z lekarzem rodzinnym.
 

Agnieszka Knapik-Bilska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe