Kreatywny Senior [Dbanie o skórę latem] Artykuł 28.

  • 25 czerwca 2020, 11:00
  • Alicja Dymitruk
Kreatywny Senior [Dbanie o skórę latem] Artykuł 28.
Skóra, która poddawana jest przewlekłemu działaniu promieniowania słonecznego, zmniejsza swą elastyczność, staje się pogrubiona i szorstka. Jak podaje lek. med. Jolanta Maciejewska, „spośród czynników środowiskowych, pierwsze miejsce w powstawaniu czerniaka i raków skóry, zajmuje promieniowanie ultrafioletowe (UV), stanowiące 1% promieniowania słonecznego”.

Aby zadbać o swoją skórę i o to, żeby nie pojawiały się na niej: piegi, lamy soczewicowate, rogowacenia słoneczne i nowotwory skóry, należy m.in. używać preparatów kosmetycznych, zawierających filtry przeciwsłoneczne.

Rodzaje filtrów:

NISKI 2-4-6 SPF
ŚREDNI 8–10–12 SPF
WYSOKI 15–20–25 SPF
BARDZO WYSOKI 30–40–50 SPF
ULTRA WYSOKI 50+ SPF
Preparaty z filtrami powinno się stosować:

przez cały rok
20 minut przed wyjściem domu
co około 2 godziny w ciągu dnia
po wyjściu z kąpieli
wystarczająco grubą warstwę.
Kremy z wysokim filtrem zalecane są dzieciom, osobom z jasną karnacją, osobom ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na czerniaka, pacjentom po przeszczepie narządów, osobom po zabiegach medycyny estetycznej.

*Informacje pochodzą ze strony:

https://www.mp.pl/pacjent/dermatologia/choroby/chorobyskory/73235,jak-dbac-o-skore-latem

Alicja Dymitruk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe