Koncerty na których nie byłem, … a szkoda [2Cellos] /odcinek 41.

  • 27 czerwca 2020, 21:00
  • Grzegorz Skwarek
Koncerty na których nie byłem, … a szkoda [2Cellos] /odcinek 41.
Piękny klasyczny dostojny do bólu klasyczny w brzmieniu i wyglądzie instrument smyczkowy. Raczej wypełniający przestrzeń w muzyce niż nadający ton. To moje pierwotne skojarzenia związane z wiolonczelą. Czy współcześnie można z niej wydobyć coś więcej niż Fragile Stinga. Na przykład „Back In Black” AC/DC?

Od dekady dwójka Chorwatów przenosi ten instrument w nierzeczywiste wymiary. 2Cellos łamie wszystkie schematy myślenia o wiolonczeli granicach styli i gatunków w muzyce. Zapewne siedziałbym z rozdziawioną buzią na każdym im mega klasycznym koncercie, ale obserwując niesamowite show na dwie wiolonczele czasami w towarzystwie małego zestawu perkusyjnego, nogi same wyrywają się pod scenę gdzie pojęcie cover muzyki rozrywkowej traci swój sens i zaczyna się spełnianie snów o podniesieniu muzyki rockowej do miana poważnej.
Zapraszam na koncert, w którym jest pełno tego co uwielbiam w muzyce … muzykę.

 

 

Grzegorz Skwarek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe