Munch 150 z Munchmuseet "Wystawa na ekranie" w Kinie Łuków /29 czerwca 2020

  • 24 czerwca 2020, 10:10
  • Ekipa Kina Łuków
Munch 150 z Munchmuseet "Wystawa na ekranie" w Kinie Łuków /29 czerwca 2020
Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do Kina Łuków w poniedziałek 29 czerwca 2020 roku o godzinie 19:15 na wystawę "Munch 150 z Munchmuseet". To kolejny tytuł z cyklu "Wystawa na Ekranie".

Bilety w cenie: 18 zł oraz 16 zł do nabycia w Kasie Kina Łuków oraz on-line TUTAJ

Informujemy również, że w przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość "zwiedzenia" wystawy w innym terminie. Prosimy o kontakt pod numerem 531 031 888 i uzgodnienie dogodnego dla grupy terminu.

Composer/Author: Seventh Art Productions

Duration: 90 minutes

Cast sheet: Tim Marlow (Prezenter)

Creative team: Ben Harding (Reżyser)

Synopsis:

W 2013 roku cała Norwegia obchodziła 150. rocznicę urodzin Edvarda Muncha (1863 – 1944), jednego z ważniejszych reprezentantów sztuki współczesnej. Zorganizowana z tej okazji wystawa została okrzyknięta „jedyną taką w życiu”. Globalne zainteresowanie było ogromne – nie tylko z powodu prezentacji jednego z czterech obrazów „Krzyk”, który nieco wcześniej ustanowił nowy rekord cenowy na aukcji publicznej kwotą 120 mln dol. Wielu widzów zna Muncha jako autora „Krzyku”, ale nigdy nie widziało jego innych prac, które są równie godne uwagi i dzięki którym potwierdza on swoje miejsce jako jeden z największych artystów, jacy kiedykolwiek żyli.

Wystawa „Munch 150” była współorganizowana przez mieszczące się w Oslo Muzeum Narodowe i Muzeum Muncha. Wydarzenie zgromadziło największą liczbę kluczowych dzieł Muncha w jednym miejscu w historii – łącznie 220 płócien i rysunków.
Film oprócz samej wystawy i poszczególnych dzieł prezentuje kulisy przygotowań do tak dużej ekspozycji oraz pogłębione spojrzenie na życie i twórczość człowieka, który żył od połowy XIX wieku aż po niemiecką okupację Norwegii w czasie II wojny światowej. Narrator Tim Marlow oraz goście specjalni – znawcy tematu – przedstawiają złożoność twórczości Muncha.

Ekipa Kina Łuków

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe