Gmina Łuków: KONKURS GEOLOGICZNY

  • 25 czerwca 2020, 09:15
  • Katarzyna Kuć
Gmina Łuków: KONKURS GEOLOGICZNY
Najcenniejszym zasobem geologicznym gminy Łuków, unikalnym na skalę światową - są pokłady czarnego iłu jurajskiego zawierające skamieniałe muszle amonitów – wymarłych mięczaków morskich.

Łukowskie amonity – pod taką nazwą znane są na całym świecie, zachowały w bardzo dobrym stanie skorupę pierwotną. Strukturą, ciekawymi kształtami i niespotykanymi barwami zachwycają nie tylko geologów, ale wszystkich, którzy mieli okazję zobaczyć te skarby. Gmina Łuków od wielu lat popularyzuje wiedzę o amonitach. Jedną z form popularyzacji jest festyn geologiczny, podczas którego można zobaczyć wystawy skał i minerałów, ekspozycje prezentujące świat wymarłych organizmów, wysłuchać prelekcji, wziąć udział w warsztatach artystycznych, grach i konkursach. Tematem wszystkich atrakcji jest amonit. W tym roku, z powodu zagrożenia epidemicznego, festyn nie odbędzie się. W zamian proponujemy Państwu udział w wirtualnym konkursie geologicznym. 

Co kilka dni będziemy publikowali wyłącznie na facebookowym profilu gminy Łuków jedno z ośmiu pytań dotyczących walorów geologicznych gminy Łuków z trzema możliwymi odpowiedziami, spośród których poprawna jest tylko jedna. Za każdym razem zostanie nagrodzona ta osoba, która jako pierwsza poda poprawną odpowiedź wpisując w komentarzu pod postem jej symbol: a, b lub c.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody – wszystkie z motywem amonita, po odbiór których należy się zgłosić do Urzędu Gminy Łuków, po wcześniejszym uzgodnieniu. Osoby niepełnoletnie proszone są o zgłaszanie się po nagrodę z pełnoletnim opiekunem. Ostateczny termin odbioru nagród mija 31 sierpnia br. Nagrody nie będą wysyłane pocztą. 
 
Pierwsze pytanie konkursowe zostanie opublikowane już w najbliższy piątek - 26 czerwca o godz. 10.00. Terminy publikacji kolejnych pytań będą podawane w kolejnych postach. 
Zapraszamy do wspólnej zabawy.     

Fot. Wiktoria Wysokińska
 

Katarzyna Kuć

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe