LitERAcka era dostępności [Książki dla dzieci i młodzieży - Jan Bajtlik] Artykuł 29.

  • 30 czerwca 2020, 11:00
  • Alicja Dymitruk
LitERAcka era dostępności [Książki dla dzieci i młodzieży - Jan Bajtlik] Artykuł 29.
Jan Bajtlik jest twórcą ilustracji, plakatów i książek dla dzieci, które zostały docenione przez szerokie grono polskich i zagranicznych odbiorców. Artysta jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wykładowcą na Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz członkiem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej .

Jan Bajtlik rysował i malował od najmłodszych lat. Od osiemnastego roku życia współpracował z agencjami reklamowymi, tworząc grafiki i ilustracje. Podczas studiów tworzył okładki dla „Krytyki Politycznej”. Dyplom obronił w pracowni projektowania grafiki wydawniczej prof. Jerzego Majewskiego.

Artysta został wyróżniony m.in. za „Typogryzmoł” -  książkę aktywizującą najmłodszych, wspomagającą naukę liter. Publikacja została nagrodzona Bologna Ragazzi Award oraz przetłumaczona na sześć języków.

Jan Bajtlik współpracował między innymi z Time Magazine, Gazetą Wyborczą, The New York Times'em, Courrier International, Forbes Magazine, magazynem„Architektura”, Tygodnikiem Powszechnym i Przekrojem.

Więcej informacji o artyście i jego twórczości:

https://www.facebook.com/jan.bajtlik

https://www.instagram.com/janbajtlik/?hl=pl

https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-typogryzmol.html

Alicja Dymitruk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe