Wystawy przechodnie przy Łukowskim Ośrodku Kultury

  • 2 lipca 2020, 16:19
  • Anna Karolkiewicz
Wystawy przechodnie przy Łukowskim Ośrodku Kultury
Na jednym płocie Łukowskiego Ośrodka Kultury COŚ wisi. Na drugim również COŚ się pojawiło.

To trzy prace Magdy Dylak, które ściągają uwagę, zaskakują tuż przy wjeździe na parking ośrodka.

Sama artystka tak o nich mówi:

Fuzja to zestaw prac malarskich wraz z dokumentacją poszukiwania odpowiedniego miejsca dla każdego z nich. Nazwa dotyczy fuzji między obrazami a miejscami i informacjami wizualnymi m.in. reklamami i znakami graficznymi. Doprowadzając do przeplatania sztuki ze światem codziennym. W projekcie najważniejszym elementem jest wyjście z obrazami w przestrzeń publiczną. Zwykle prace zamknięte są w ścianach pracowni, sprawia to, że nie są dostępne dla wszystkich. Niestety skutkiem ubocznym dotarcia do większej ilości odbiorców jest powolne niszczenie, dlatego fotografia stanowią uzupełnienie promocji obrazów.

O artystce:

Magdalena Dylak jest studentką Akademii sztuk Pięknych w Łodzi. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w Łukowskim Ośrodku Kultury. Jej prace nie przedstawiają tyko natury ale również sztuka nowoczesna i grafikę projektową. Poza formą jest to wystawa przedstawiająca drogę rozwoju myślenia o sztuce, od klasycznego malarstwa natury przez malarstwo nowoczesne, aż do instalacji. Ostatni etap przedstawia plakaty i zdjęcia malarstwa w nietypowej formie. Mimo wykorzystywania klasycznej formy podobrazia, przedstawia prace artystyczne w nowoczesne formie.

 

Anna Karolkiewicz

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe