Retransmisja spektaklu baletowego z Teatru Bolszoj "Jezioro Łabędzie" /5 lipca 2020

  • 2 lipca 2020, 18:01
  • Ekipa Kina Łuków
Retransmisja spektaklu baletowego z Teatru Bolszoj "Jezioro Łabędzie" /5 lipca 2020
Kino Łuków oraz Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają 5 lipca 2020 roku o godzinie 17:00 na retransmisję spektaklu baletowego "Jezioro Łabędzie".

muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa

Synopsis:

Ten najsłynniejszy balet świata, nieśmiertelny kamień probierczy klasyki, chce się oglądać wciąż na nowo. Trudno dziś uwierzyć, że moskiewska premiera tego baletowego przeboju okazała się całkowitą klapą (1877). Nie było to jednak to „Jezioro łabędzie”, które miłośnicy baletu na całym świecie uważają za arcydzieło arcydzieł. Dopiero wersja choreograficzna Mariusa Petipy z 1895 roku, zaprezentowana w Petersburgu, zdobyła poklask i do dziś istnieje na wszystkich liczących się scenach baletowych w licznych wersjach i przeróbkach. Niemal zawsze niezmienną częścią „Jeziora łabędziego” pozostają słynne „białe” akty, czyli akt II i IV, w których tancerki odgrywające role łabędzi występują w białych tiulowych spódniczkach – paczkach. Co ciekawe, to nie Petipa, ale jego uczeń Lew Iwanow jest autorem tych najbardziej rozpoznawalnych fragmentów, wykonywanych przez tańczące łabędzie.

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 45 minut.

REZERWACJA: 531 031 888

Bilety do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line TUTAJ

Do zobaczenia na seansie! 
Ekipa Kina Łuków 

Więcej informacji na:
www.kino-lukow.pl

Ekipa Kina Łuków

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe