CEL: MUZYCZNIE LIVE: „Jubileuszowy ro(c)k w sieci” /4 lipca 2020 godzina 20:00

  • 4 lipca 2020, 11:00
  • Tomasz Kanadys
CEL: MUZYCZNIE LIVE: „Jubileuszowy ro(c)k w sieci”  /4 lipca 2020 godzina 20:00
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert online „Jubileuszowy ro(c)k w sieci” w wykonaniu Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, czyli wybitnych instrumentalistów w składzie: Jacek Królik, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn oraz Tomasz Kałwak.

Transmisja w sobotę 4 lipca 2020 roku o godz. 20:00 na oficjalnym profilu Krzysztofa Cugowskiego na Facebooku oraz na kanale https://www.youtube.com/c/krzysztofcugowski_official

Rok 2020 jest wyjątkowym czasem w muzycznej drodze Krzysztofa Cugowskiego. Legendarny wokalista świętuje podwójnie: 50 – lecie pracy artystycznej oraz 70. urodziny. Z tej okazji wydał jubileuszowy album „50/70 Moje Najważniejsze” i rozpoczął trasę koncertową.

Świętować mu przyszło w czasie pandemii, więc tradycyjne spotkania ze słuchaczami postanowił zamienić na wirtualne.

Z tego powodu powstał wyjątkowy projekt, pod tytułem „Jubileuszowy ro(c)k w sieci”, który będzie okazją do spotkań z publicznością, wspomnień i zaprezentowania repertuaru, który dotąd na koncertach nie pojawiał się często.

Projekt obejmuje nagranie i emisję online dwóch wyjątkowych koncertów Krzysztofa Cugowskiego, stanowiących podsumowanie 50–letniej działalności. Na repertuar każdego z nich złożą się specjalnie wyselekcjonowane utwory. Dobierając je, artysta kierował się również własnymi preferencjami, bo jak podkreśla, „najważniejsze to czuć radość na scenie i dzielić się nią z publicznością”.

4 lipca zapraszamy Państwa na pierwszy koncert, nagrany w wyjątkowym miejscu, bo w gościnnych progach Radia Lublin, w studiu im. Budki Suflera. Tuż obok, 50 lat temu, grupa 20–latków nagrywała swój pierwszy utwór, który jeszcze nie stał się przebojem, ale dał młodemu zespołowi siłę, żeby walczyć o swoje miejsce w historii polskiego rocka. Tak zaczynała się sceniczna droga Krzysztofa Cugowskiego i trwa do dzisiaj.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura w sieci”.

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe