Wizyta żołnierzy w Łukowie

  • 6 lipca 2020, 12:59
  • Tomasz Goławski
Wizyta żołnierzy w Łukowie
Żołnierze 18. Dywizji Zmechanizowanej z Siedlec, 23. Batalionu Lekkiej Piechoty z Białej Podlaskiej, 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego oraz Lotniczej Akademii Wojskowej z Dęblina stacjonować będą w środę 8 lipca na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie.

Przedstawiciele armii zachęcać będą mieszkańców do wstąpienia do Wojska Polskiego i do podjęcia nauki w liceach wojskowych oraz wojskowych uczelniach wyższych. Akcja promocyjna w Łukowie wpisuje się w ogólnopolską kampanię „Zostań Żołnierzem RP”.

Mobilny punkt informacyjny stacjonował będzie w centrum miasta w godz. 10 – 18. W tym czasie wszyscy, którzy planują wstąpić do armii będą mogli porozmawiać z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień z Białej Podlaskiej o przebiegu rekrutacji czy perspektywach służby w wojsku. Zainteresowani poznają także wymogi, które musi spełnić kandydat na żołnierza. O nauce w wojskowych akademiach będą opowiadać podchorążowie, z kolei żołnierze jednostek wojskowych zdradzą, jak wygląda ich codzienna służba.

Tomasz Goławski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe