Kreatywny Senior [Stanisław Kowalski] Artykuł 30.

  • 9 lipca 2020, 09:00
  • Alicja Dymitruk
Kreatywny Senior [Stanisław Kowalski] Artykuł 30.
Stanisław Kowalski jest najstarszym mężczyzną w Polsce. Urodził się  14 kwietnia 1910 roku w Rogówku. W wieku 104 lat ustanowił rekord Europy w biegu na 100 metrów w swojej kategorii wiekowej.

Stanisław Kowalski pracował zawodowo jako kolejarz i odlewnik. Jego codzienną aktywnością fizyczną były dojazdy rowerem do pracy. W wieku 104 lat zaczął amatorsko biegać oraz brać udział w zawodach sportowych. Stanisław Kowalski jest m.in. złotym medalistą halowych mistrzostw Europy weteranów w swojej kategorii wiekowej. 

W 2015 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Zapraszamy do lektury artykułu oraz obejrzenia filmu o niezwykłym seniorze:

https://sport.tvp.pl/47574709/stanislaw-kowalski-110-urodziny-najstarszy-polski-sportowiec-kim-jest-stanislaw-kowalski-jak-nazywa-sie-najstarszy-polski-sportowiec

Alicja Dymitruk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe