"Kino Niepodległa 2020" - Warsztaty filmowe "Priorytety. O hierarchii ważności"

  • 24 lipca 2020, 08:24
  • Iwona Krystecka
"Kino Niepodległa 2020" - Warsztaty filmowe "Priorytety. O hierarchii…
Łukowski Ośrodek Kultury i Kino Łuków zapraszają młodzież, dorosłych i seniorów na cykle filmowe Kino Niepodległa 2020. Na wydarzenie składały się będą bezpłatne projekcje polskich filmów w Kinie Łuków, oraz panele dyskusyjne i warsztaty online z filmoznawcą. Pierwszy cykl odbędzie się pod hasłem "Priorytety. O hierarchii ważności".

Zapraszamy na projekcje:

27.07 godz:12.00 "Zakazane piosenki"
28.07 godz:12.00 ""Kanał"
29.07 godz:12.00 "Pianista"
30.07 godz:12.00 "Powstanie Warszawskie"
31.07 godz:12.00 "Miasto 44"

31.07 o godzinie 16.00 odbędą się bezpłatne warsztaty online z filmoznawcą - temat: Priorytety i wartości w polskim filmie, działanie w formie panelu dyskusyjnego jako kontynuacja dla projekcji filmowych. Prowadzącą będzie Justyna Budzik, doktor nauk humanistycznych z zakresu kulturoznawstwa, filmoznawczyni, absolwentka podyplomowych studiów historii sztuki. Autorka książki „Dotyk światła. O zmysłowym doznawaniu kina”. Od roku 2013/2014 pracuje w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego. Publikuje artykuły z zakresu estetyki i dydaktyki filmu, recenzje filmów, wystaw i książek popularnonaukowych. Prowadzi prelekcje i warsztaty dla młodszych i starszych widzów oraz dla nauczycieli polonistów. Przygodę z edukacją filmową rozpoczęła jako stażystka w La Cinematheque de Toulouse we Francji.

Działania w ramach realizacji zadania dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” oraz logotypu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Iwona Krystecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe