LitERAcka era dostępności [Powstańcze relacje] Artykuł 34.

  • 4 sierpnia 2020, 07:00
  • Alicja Dymitruk
LitERAcka era dostępności [Powstańcze relacje] Artykuł 34.
1 sierpnia odbyły się obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić Państwa do przeczytania relacji naocznych świadków, uczestników powstania.

Na stronie Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944, znajdziecie Państwo kilkadziesiąt historii, opatrzonych archiwalnymi zdjęciami, które zawierają wspomnienia i refleksje powstańcze.

http://www.sppw1944.org/index.html?http://www.sppw1944.org/relacje/relacje.html

Warto również zajrzeć do Archiwum Historii Mówionej, które znajduje się na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego. Znajdziecie tam Państwo wywiady m.in. z sanitariuszkami, lekarzami, łączniczkami, strzelcami, ale również z cywilami, biorącymi udział w Powstaniu Warszawskim.  

https://www.1944.pl/archiwum-historii-mowionej.html

Alicja Dymitruk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe