Animacja w czasach kwarantanny [Co i gdzie dla dzieci w ten weekend] /część 55.

  • 1 sierpnia 2020, 13:00
  • Tomasz Kanadys
 Animacja w czasach kwarantanny [Co i gdzie dla dzieci w ten weekend] /część 55.
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza w ten weekend wszystkie dzieci na mnóstwo atrakcji. Zebraliśmy dla Was najciekawsze propozycje z okolicy.

- sobota 1 sierpnia 2020 godz. 21:00 – Multimedialny show - grające fontanny na Placu Litewskim w Lublinie.
Główna fontanna na pl. Litewskim ma powierzchnię ok. 1435 metrów kwadratowych. Wodotryski wypuszczają wodę na wysokość od pół do trzech metrów. Ekran wodny o powierzchni 30 na 10 metrów. Spektakl  składa się z dwóch widowisk. Pierwszym z nich będzie „Czarcia Łapa” opowiadająca jedną z najbardziej znanych legend Lublina. Jako drugi będzie spektakl „Unia Narodów”.
Czarcia Łapa to najnowszy pokaz multimedialny nawiązujący do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym, zadedykowany najmłodszym mieszkańcom Lublina. Autorami projektu są lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię pokazu oraz Piotr Bańka odpowiedzialny za muzykę i udźwiękowienie. Tym razem strona techniczna 9-minutowego pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstał scenariusz.
Unia Narodów to alegoryczna opowieść w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziło do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy. Narracja pokazu oparta została na historii unii polsko-litewskiej autorstwa prof. Roberta Frosta, która opowiada o kształtowaniu się państwa opartego na porozumieniu, wielonarodowego oraz pluralistycznego pod względem religijnym, zbudowanego na drodze pokojowych negocjacji, a nie wojny i podboju. Pokaz trwa 12 minut. Scenariusz - Łukasz Witt-Michałowski / Norbert Rudaś, muzyka - Piotr Bańka, wykonanie - Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej oraz Odpust Zupełny.

- sobota 1 sierpnia 2020 godz. 12:00 - Warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt w Lublinie
Warsztaty rodzinne będą odbywać się w budynku Galerii Labirynt w Lublinie. W zależności od pogody niektóre zajęcia będą realizowane na trawie. To propozycja dla dzieci i ich rodziców. Na każde spotkanie obowiązują zapisy. Warsztaty poprowadzi Krystian Kamiński. Dzieci i rodzice dowiedzą się, jak konstruować rzeźby i rozwiążą zagadkę, co jest wyższe – rzeźba „Fasada” czy żyrafa?

- sobota 1 sierpnia 2020 godz. 14:00 - Centralny Plac Zabaw w Lublinie
W sobotę, 1 sierpnia wystartuje Centralny Plac Zabaw. Wśród imprez nie zabraknie warsztatów dla najmłodszych, spektakli familijnych, koncertów i improwizacji teatralnych. Na placu Lecha Kaczyńskiego obok Centrum Kultury pojawią się artyści i animatorzy różnych dziedzin sztuki, którzy nie tylko zaprezentują swoje umiejętności, ale również podzielą się z widzami swoją pasją. Miłośnicy dobrych dźwięków będą mogli posłuchać koncertów, które w tym roku wybrzmią w trakcie dni Centralnego Placu Zabaw. Dominować będą premierowe utwory, nowości stworzone w trakcie zamrożenia imprez kulturalnych z powodu pandemii koronawirusa. Wśród artystów muzycznych wystąpi m.in. zespół Tęskno przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego, jak również kompozytor i wokalista muzyki alternatywnej Baasch z polskojęzycznym materiałem. Koncert zagra także Marek Dyjak oraz Jazzpospolita w nowym składzie. Imprezy muzyczne będą odbywały się w Wirydarzu znajdującym się w budynku Centrum Kultury. Nowością będzie Studio 12 – telewizyjne studio Centralnego Placu Zabaw. Widzowie będą mogli posłuchać na żywo wywiadów z gośćmi związanymi z lubelską kulturą. Opowiedzą oni o szeroko pojętej kulturze, także podczas pandemii, która zmieniła naszą codzienność. Studio 12 będzie można obejrzeć w każdy weekend o godz. 14:00 w Wirydarzu, jak również online na stronie ck.lublin.pl
Program Centralny Plac Zabaw:
sobota 1 sierpnia
14:00 – Studio 12 – telewizyjne studio Centralnego Placu Zabaw/miejsce: Wirydarz/wstęp wolny;
16:00 – Cyrkowe opowieści – spektakl familijny/miejsce: plac przed CK/wstęp wolny/;
20:00 – Janjiggah – Janek Michalec live act/miejsce: Wirydarz/wstęp: 40 zł;
21:00 – Tęskno – koncert/miejsce: Wirydarz/wstęp: 40 zł;
niedziela 2 sierpnia
12:00 – Bajkoczytanie – Dariusz Jeż czyta bajki w Wirydarzu/miejsce: Wirydarz/wstęp wolny;
14:00 – Studio 12 – telewizyjne studio Centralnego Placu Zabaw/miejsce: Wirydarz/wstęp wolny;
16:00 – Baśnie i bajki – spektakl familijny/ miejsce: Wirydarz/wstęp wolny/;
21:00 – W Nowym Kinie – film+impro/ miejsce: Wirydarz/wstęp wolny.
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Wzór oświadczenia znajduje się na stronie ck.lublin.pl

- niedziela 2 sierpnia 2020 godz. 17:00 - Wspólne śpiewanie piosenek z okresu Powstania Warszawskiego w Mrozach
Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek z okresu Powstania Warszawskiego na Promenadzie w Mrozach. Śpiewanie poprowadzi Mirosław Borczyński, na akordeonie zagra Paweł Sulej. Do występu włączą się również członkowie chóru „Illuxit sol” z Gminnego Centrum Kultury w Mrozach. Dla uczestników przygotowane zostały śpiewniki we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

- niedziela 2 sierpnia 2020 – Plener fotograficzny w Mrozach
Gminne Centrum Kultury w Mrozach organizuje plener fotograficzny. Obojętne czy fotografujesz telefonem czy aparatem, dopiero zaczynasz czy fotografujesz już długo – wybierz się na plener! Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy telefonicznie: 514 443 785 lub mailowo: [email protected]
Regulamin i więcej informacji na stronie Gminnego Centrum Kultury w Mrozach.

- niedziela 2 sierpnia 2020 godz. 16:00 – Festiwal baniek mydlanych w Łukowie
Łukowski Ośrodek Kultury po raz drugi zaprasza amatorów dobrej zabawy na Festiwal Baniek Mydlanych. Impreza odbędzie się w Parku Miejskim w Łukowie. To doskonała zabawa zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. W programie m.in.: dużo darmowego płynu, animacje z bajkowymi postaciami, bańkowe pokazy, zamykanie w bańce, tysiące małych baniek oraz konkursy z nagrodami. Będzie też można kupić akcesoria do puszczania baniek, kolorowe łakocie i granity oraz wejściówki na dmuchańce. Zabawa w łukowskim  parku potrwa od 16.00 do 19.00. Wstęp bezpłatny.

- wtorek 4 sierpnia 2020 godz. 17:00 – Warsztaty tworzenia latawców na Placu Litewskim w Lublinie
Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do udziału w letnich warsztatach w ramach Lekcji sztuki dla małych i dużych oraz Lubelskiego Święta Kwiatów. Wydarzenie odbędzie się na Placu Litewskim, w punkcie warsztatowym przed budynkiem Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy rozpoczęły się 27 lipca poprzez formularz on-line dostępny przy opisie każdego warsztatu na stronie internetowej www.warsztatykultury.pl

Zapraszamy!!!

Foto: Kurier Lubelski – pokaz multimedialnej fontanny na Placu Litewskim w Lublinie.

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe