Wystawa Adriana Ambroziaka w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury

  • 31 stycznia 2018, 16:55 (aktualizacja 11 lipca 2019, 14:01)
  • Anna Karolkiewicz
Wystawa Adriana Ambroziaka w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury
Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Adriana Ambroziaka, który odbędzie się 23 lutego 2018 o godzinie 20:00 w Galerii PROwizorium.

Adrian Ambroziak ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom uzyskał w 2011 r. w pracowni Grafiki Projektowej prof. Grzegorza Mazurka i dr. Sławomira Plewko. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym i rysunkiem. Uczestniczył w zbiorowej wystawie tyflografiki dla niewidomych „Pomiędzy światłem a dotykiem” w Lublinie i Druskiennikach. Rysunki zaprezentował podczas wystawy studentów „Spojrzenia” w Lublinie.

Łukowski wernisaż będzie jego debiutem. Najbardziej lubi malować fragmenty natury, pejzaże. Inspiracji szuka w okolicznych polach i lasach. Nie jest płodnym artystą. Jego obrazy zazwyczaj powstają długo. Choć zdarzył się obraz, który powstał po dwóch godzinach, jego autoportret powstaje już od 2012 roku. Porzucił farby akrylowe popularne za czasów studenckich, na rzecz farb olejnych. I choć na początku kupował wiele różnych kolorów, poprzestał na trzech podstawowych i bieli. Dzięki nim jest w stanie uzyskać niemal wszystkie barwy. Rysować węglem nie lubi, za to chętnie oddaje się pracy z ołówkiem.

Serdecznie zapraszamy!

Anna Karolkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe