II miejsce Emilki Szcześniak z ŁOK na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Częstochowie

  • 7 sierpnia 2020, 11:15
  • Tomasz Kanadys
II miejsce Emilki Szcześniak z ŁOK na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Częstochowie
Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach Emilki Szcześniak, która uczęszcza na zajęcia wokalne w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Brała ona udział w kilku wakacyjnych konkursach wokalnych online, w których zawsze znajdowała się w gronie laureatów. To niekończące się pasmo sukcesów naszej najbardziej utalentowanej łukowianki.

W lipcu 2020 roku Emilka zajęła 2 miejsce w kategorii 11-13 lat na Międzynarodowym Festiwalu Online Złoty Klucz Wiolinowy Częstochowa 2020. Konkurs ten stał na bardzo wysokim poziomie i jak podkreślili jurorzy był bardzo wyrównany, o czym świadczy też fakt, że Emilia za 2 miejsce zdobyła 77,5 punktów, a zwyciężczyni 79 punktów. Maksymalnie można było uzyskać 80 punktów. W festiwalu tym brały udział również inne wokalistki Fabryki Piosenki ŁOK. W kategorii 17-19 lat Anastazja Klimiuk zajęła 3 miejsce (76,5 punktów) a Julia Stolarczyk oraz Marta Skurka otrzymały wyróżnienia 1 stopnia.

Emilia Szcześniak zakwalifikowała się również do udziału w międzynarodowym festiwalu organizowanym w Macedonii Internacjonal Online Music Contest „Musicland” 2020. Po wstępnych przesłuchaniach Emilka zakwalifikowała się do finału tego konkursu i wystąpi w dwóch kategoriach: muzyka pop i muzyka filmowa. W festiwalu tym biorą udział dzieci z 36 krajów.

Emilka zajęła także 1 miejsce na XV Ogólnopolskim Festiwalu Laureatów Festiwali Piosenki Laur 2020. W tym konkursie wokalnym mogą wziąć udział tylko soliści, którzy są laureatami festiwali piosenki o co najmniej wojewódzkim zasięgu. Organizatorem festiwalu Laur 2020 jest Fundacja Estradowej Twórczości Dzieci i Młodzieży „EDA Art” z Bydgoszczy.

Emilia Szcześniak zajęła również trzecie miejsce w kategorii muzyka klasy IV-VI szkoła podstawowa podczas XXIV Przeglądu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Lipsko 2020 Online. To konkurs wokalny o zasięgu ogólnopolskim.

Emilka została także laureatem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Dolnośląska Nutka” Online Bielawa 2020. O randze tego konkursu świadczy to, że w jury zasiadali m.in. znana polska piosenkarka Małgorzata Lanberry oraz znany polski dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny Artur Orzech.

Ponadto Emilka w ostatnich tygodniach zdobyła wyróżnienia w Zameczkowym Konkursie Piosenki „Nie dajmy się – Śpiewajmy” w Kielcach  oraz na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2020.

Serdecznie gratulujemy Emilce tych kolejnych znaczących sukcesów na jej drodze artystycznej!!! Gratulacje również dla jej rodziców, oraz trenerów wokalnych, Moniki Sołtyszewskiej-Leśkiewicz z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury oraz Przemysława Oskroby ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Łukowie.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe