Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 15:21

Animacja w czasach kwarantanny [Co, gdzie i kiedy w okolicy dla dzieci] /część 57.

Łukowski Ośrodek Kultury prezentuje wybrane wydarzenia dla dzieci, które w najbliższych dniach odbędą się w naszej okolicy.
Animacja w czasach kwarantanny [Co, gdzie i kiedy w okolicy dla dzieci] /część 57.

14-16 sierpnia 2020 - na Facebooku Teatru Andersena będzie można obejrzeć online archiwalny spektakl „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca” w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego. Bohaterem spektaklu jest nosorożec, który chciałby latać i bezskutecznie próbuje się tego nauczyć od wróbla i samolotu. W końcu nosorożec dochodzi do wniosku, że najważniejsze są skrzydła wyobraźni. Spektakl powstał w oparciu o opowiadanie Leszka Kołakowskiego. W obsadzie znaleźli się: Daniel Arbaczewski, Bogusław Byrski, Bożena Dragun, Wioletta Tomica. Przedstawienie będzie dostępne jedynie przez 3 dni, od piątku (godz. 9.30) do niedzieli (godz. 22). Spektakl do zobaczenia online na Facebooku Teatru Andersena.

Piątek 14 sierpnia 2020 godz. 17:00 - Centralny Plac Zabaw w Lublinie - warsztaty
Na placu Lecha Kaczyńskiego obok Centrum Kultury pojawią się artyści i animatorzy różnych dziedzin sztuki, którzy nie tylko zaprezentują swoje umiejętności, ale również podzielą się z widzami swoją pasją.
Program Centralny Plac Zabaw :
piątek 14 sierpnia
17:00 warsztaty kreatywne „Rusz swój mózg”;
17:30 warsztaty ruchowe z hula hoop „Hoop Jam”.
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Wzór oświadczenia znajduje się na stronie ck.lublin.pl a zapisy na warsztaty pod adresem e-mail: [email protected]

Piątek 14 sierpnia 2020 godz. 18:00 - wystawa planszowa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” w „Niepodległa. Miejsce spotkań”, które znajduje się w Łazienkach Królewskich w Warszawie, przy al. Ujazdowskich 4 (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym). Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie o Bitwie Warszawskiej w przededniu 100 rocznicy tej jednej z najważniejszych bitew w historii Polski! Komentarz do wystawy udzieli jeden z jej twórców - kustosz Muzeum Wojska Polskiego Michał Pacut. Wystawa w sposób przystępny i popularyzatorski opowiada historię Bitwy Warszawskiej - jej przyczyny, przebieg oraz skutki i jest efektem współpracy Biura Programu „Niepodległa” i Muzeum Wojska Polskiego. Na oprowadzanie zapraszane są całe rodziny. Wydarzenie jest bezpłatne. Wystawa umieszczona jest na świeżym powietrzu, co przy oprowadzaniu pozwoli w przestrzeganiu obowiązujących zasad epidemiologicznych. „Niepodległa. Miejsce spotkań” to kawiarniana przestrzeń w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

Piątek 14 sierpnia 2020 godz. 21:00 – Multimedialny show - grające fontanny na Placu Litewskim w Lublinie.
Główna fontanna na pl. Litewskim ma powierzchnię ok. 1435 metrów kwadratowych. Wodotryski wypuszczają wodę na wysokość od pół do trzech metrów. Ekran wodny o powierzchni 30 na 10 metrów. Spektakl składa się z dwóch widowisk. Pierwszym z nich będzie „Czarcia Łapa” opowiadająca jedną z najbardziej znanych legend Lublina. Jako drugi będzie spektakl „Sen o mieście”.
Czarcia Łapa to najnowszy pokaz multimedialny nawiązujący do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym, zadedykowany najmłodszym mieszkańcom Lublina. Autorami projektu są lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię pokazu oraz Piotr Bańka odpowiedzialny za muzykę i udźwiękowienie. Tym razem strona techniczna 9-minutowego pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstał scenariusz.
„Sen o mieście” to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, która jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko oryginalnie zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej jest zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

Sobota 15 sierpnia 2020 godz. 12:00 - Warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt w Lublinie
Warsztaty rodzinne będą odbywać się w budynku Galerii Labirynt w Lublinie. W zależności od pogody niektóre zajęcia będą realizowane na trawie. To propozycja dla dzieci i ich rodziców. Na każde spotkanie obowiązują zapisy. W sobotę 15 sierpnia odbędą się zajęcia „Rosnąca sztuka” dla dzieci 6-12 lat. Uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się, czy gałązka może być dziełem sztuki i jak zwykły patyk może stać się żywy. Warsztaty poprowadzi Anna Śmierzchalska.

Zapraszamy!!!

Foto: Teatr Andersena.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Ostatnie komentarze
A Autor komentarza: Adam kruczkowskiTreść komentarza: Brawo EmilkaData dodania komentarza: 01.09.2023, 11:58Źródło komentarza: Emilia Orzeł z ŁOK wystąpiła dla pacjentów szpitala psychiatrycznegoAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Koncert wspaniały , wysokiej klasy artyści . Niech żałuję kto nie przyszedł bo warto było .Data dodania komentarza: 18.09.2022, 19:18Źródło komentarza: Finałowy koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie /18 września 2022Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Pomyłka w nazwisku Jan Jurczykowski ?Data dodania komentarza: 04.06.2022, 20:18Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria III [FOTO] [WIDEO]Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Hmmm, podobno jury ma zawsze rację, ale tym razem nieprzyznanie drugiego miejsca przy takiej liczbie świetnych młodych ludzi to zupełna pomyłka. Na szczęście jest nagranie... Zapis z regulaminu: Jury oceniać będzie wykonawców w kategoriach II, III, IV, przyjmując następujące kryteria oceny:  walory głosowe  dobór repertuaru do wieku i możliwości głosowych  muzykalność  interpretacja  emisja głosu  ogólny wyraz artystyczny No to zobaczcie wyróżnienia i trzecie miejsce.Data dodania komentarza: 04.06.2022, 17:31Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria II [FOTO] [WIDEO]Autor komentarza: jkaTreść komentarza: fajna impreskaData dodania komentarza: 27.05.2022, 18:55Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI]Autor komentarza: KamilTreść komentarza: Niech ktoś zatrzyma to szaleństwo głosowania na Zuzannę i Nataszę, to uwłacza tym dzieciom i temu konkursowiData dodania komentarza: 24.05.2022, 20:32Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI]
Najwyżej oceniane artykuły