LitERAcka era dostępności [Literacki piknik Biblioteki Narodowej] Artykuł 37.

  • 25 sierpnia 2020, 07:00
  • Alicja Dymitruk
LitERAcka era dostępności [Literacki piknik Biblioteki Narodowej] Artykuł…
Literacki piknik, zwany inaczej piknikiem Jana Kochanowskiego to wydarzenie organizowane od 2012 roku przez Bibliotekę Narodową w Ogrodzie Krasińskich oraz Pałacu Rzeczypospolitej.

Każda edycja poświęcona jest innej postaci. Jak czytamy na stronie BN: „m.in. Julianowi Tuwimowi, Zbigniewowi Herbertowi, Franciszce i Stefanowi Themmersonom, Josephowi Conradowi, Tadeuszowi Boyowi-Żeleńskiemu czy Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu (których Jan Kochanowski w ten symboliczny sposób zaprosił na swoje imieniny). Tegoroczna edycja odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia (29.08.2020), a jej bohaterem będzie Leopold Tyrmand."

Program obejmuje inicjatywy związane z czytelnictwem, spotkania z pisarzami, literaturoznawcami, krytykami literackimi, aktorami. Wśród propozycji możemy znaleźć również warsztaty, panele dyskusyjne, koncerty, atrakcje dla dzieci. Jak co roku zostanie wykonana „Pieśń świętojańska o sobótce". Głównym założeniem organizatorów jest promocja czytelnictwa, ale również podkreślenie wagi rodzimej literatury.

Zapraszamy na wydarzenie!

Więcej informacji oraz szczegółowy program dostępne na stronach:

https://www.bn.org.pl/projekty/imieniny-jana-kochanowskiego/2020

https://www.facebook.com/events/1362881384100445/

Alicja Dymitruk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe