Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 19:38

Animacja w czasach kwarantanny [Co, gdzie i kiedy w okolicy dla dzieci w ten weekend?] /część 60.

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wybrane wydarzenia dla dzieci, które w weekend 29-30 sierpnia 2020 roku odbędą się w naszej okolicy.
Animacja w czasach kwarantanny [Co, gdzie i kiedy w okolicy dla dzieci w ten weekend?] /część 60.

Sobota 29 sierpnia 2020 – VI Lubelski Rajd Rowerowy
51 kilometrów na rowerze po urokliwej trasie ze Zwierzyńca do Suśca – tak zapowiada się VI Lubelski Rajd Rowerowy. Uczestnictwo jest bezpłatne, trzeba się jednak zapisać, bo liczba miejsc jest ograniczona do 150 osób. Rajd organizuje Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Start w Zwierzyńcu o godzinie 10:00, meta w Suścu o godz. 15:00. Trasa prowadzi przez ciekawe krajobrazowo, przyrodniczo i kulturowo miejsca: Park Zwierzyńczyk w Zwierzyńcu, Stajenną Hodowlę Koników Polskich we Floriance, kaplicę na wodzie w Górecku Kościelnym, kamieniołom Babia Dolina w Józefowie, tamę przy zalewie w Majdanie Sopockim oraz Rezerwat Nad Tanwią k. Suśca. Podczas całej trasy Rajdu uczestnikom będzie towarzyszył profesjonalny przewodnik turystyczny, który przybliży informacje na temat odwiedzanych atrakcji. Na mecie na rowerzystów będą czekały dodatkowe atrakcje - piknik oraz konkursy z nagrodami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Sobota 29 sierpnia 2020 - Festiwal Fanfara, czyli muzyka tradycyjna Roztocza
Malownicze Chłopków i Roztocze Gorajskie staną się scenerią trzeciej edycji Festiwalu Fanfara promującego tradycyjną muzykę regionu. W dniu 29 sierpnia „muzyczna fura” odwiedzi kilka miejscowości. W tym roku z powodu epidemii Festiwal będzie miał nieco inny charakter niż dotychczas. Zamiast żywiołowych potańcówek będą mobilne koncerty. Specjalny ciągnik z przyczepą będzie obwoził muzykantów po okolicy. Z tak zwanej „muzycznej fury” grać będą m.in. kapele założone przez lubelskich i warszawskich muzyków uczących się melodii i roztoczańskiego stylu od ostatnich tutejszych skrzypków. Wszystkie koncerty odbywają się przy remizach OSP. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
Program koncertów 29 sierpnia:
Orkiestra Dęta ze Zdziłowic oraz Orkiestra Taneczna Bonanza (Warszawa)
Przystanki: Frampol godz. 17:00, Radzięcin godz. 18:00 i Teodorówka godz. 19:00. W Chłopkowie o godz.  20:00 odbędzie się koncert finałowy. Zagrają: Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Orkiestra Taneczna Bonanza, formacja „Jarzębina” z Kocudzy oraz kapela Diabubu.

Sobota 29 sierpnia 2020 - Festiwal Smaków w Galerii Olimp w Lublinie
W sobotę 29 sierpnia w Galerii Olimp (al. Spółdzielczości Pracy 34 w Lublinie) odbędzie się kiermasz produktów regionalnych „Festiwal Smaków”. Wydarzenie będzie realizowane w godzinach otwarcia Galerii. Na uczestników czekają wysokiej jakości produkty, przygotowane w tradycyjny sposób: ciasta, naturalne wędliny, pieczywa na zakwasie, sery, przyprawy oraz miody. To doskonała okazja by zrobić udane zakupy i wesprzeć lokalnych producentów żywności.

Sobota 29 sierpnia 2020 – Multimedialny show - grające fontanny na Placu Litewskim w Lublinie
Główna fontanna na pl. Litewskim ma powierzchnię ok. 1435 metrów kwadratowych. Wodotryski wypuszczają wodę na wysokość od pół do trzech metrów. Ekran wodny o powierzchni 30 na 10 metrów. Spektakl  rozpocznie się o godzinie 21:00. Składa się z dwóch widowisk. Pierwszym z nich będzie „Czarcia Łapa” opowiadająca jedną z najbardziej znanych legend Lublina. Jako drugi będzie spektakl „Anioły lubelskie”.
Czarcia Łapa to najnowszy pokaz multimedialny nawiązujący do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym, zadedykowany najmłodszym mieszkańcom Lublina. Autorami projektu są lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię pokazu oraz Piotr Bańka odpowiedzialny za muzykę i udźwiękowienie. Tym razem strona techniczna 9-minutowego pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstał scenariusz.
Spektakl „Anioły lubelskie” to 12-minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwi katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla. Za warstwę artystyczną pokazu odpowiada Centrum Kultury w Lublinie, a animację 2D i 3D stworzył kolektyw kilku.com

29-30 sierpnia 2020 - Wystawa z okazji 100-lecia wojny polsko-bolszewickiej w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
W tym roku – oprócz zwiedzania samego pałacu – warto też obejrzeć wystawę z okazji 100-lecia wojny polsko-bolszewickiej. To kilkanaście radzieckich plakatów propagandowych z lat wojny 1919–1920 udostępnionych przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uzupełniają je obrazy polskich malarzy, które powstały ponad trzydzieści lat po wielkich zwycięstwach Polski nad Rosją bolszewicką. Pokazują komunistyczną interpretację historii, która została narzucona Polsce po II wojnie światowej.

29-30 sierpnia 2020 – Centralny Plac Zabaw w Lublinie
Na placu przed Centrum Kultury w Lublinie odbędą się specjalne warsztaty dla dzieci i całych rodzin. Pojawią się artyści i animatorzy różnych dziedzin sztuki, którzy zarażą Was swoimi pasjami pokazując nowe umiejętności.
Program:
- 29 sierpnia godz. 12:00 – Literacki turniej krzyżówek - Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału krzyżówkowej rywalizacji! Zwycięzcą zostanie ten, kto pierwszy rozwiąże literacką krzyżówkę! Nagrodą w turnieju jest 200 zł oraz drobne upominki. Regulamin oraz zasady uczestnicy poznają przed rozpoczęciem konkursu.
- 29 sierpnia godz. 16:00 – spektakl familijny „Cyrkowe opowieści”. Niezwykłe widowisko uliczne, które łączy umiejętności aktorskie i improwizacyjne aktorów. Widzowie w każdym wieku znajdą w nim coś dla siebie! Ponadto to wy zdecydujecie, w jakim kierunku pójdą perypetie bohaterów. Zatańczą z hula hoop? Będą żonglować dziesiątkami piłek? Przekonajcie się sami, zajmując wygodne miejsce na placu przed Centrum Kultury.
- 29 sierpnia godz. 17:30 – Niezły cyrk – warsztaty nowego cyrku gwarantują świetną zabawę osobom każdym wieku, a najmłodszym dobry impuls do rozwoju. Podczas spotkania spróbujecie swoich sił na różnych rekwizytach znanych z cyrkowych popisów: piłeczkach do żonglowania, cyrkowych talerzach, hula hoop, diabolo, slackline (chodzenie po taśmie). Trening umiejętności cyrkowych to same zalety: stymuluje pracę obu półkul mózgowych, rozwija wytrwałość, cierpliwość i determinację.
- 30 sierpnia godz. 16:00 – spektakl familijny „Baśnie i bajki”. Bajek, baśni i legend powstało wiele. Każdy z nas ma z pewnością swoje ulubione. Lecz co się stanie, gdy wymieszamy ze sobą wszystkie dobrze znane nam historie? Co będzie, gdy Czerwony Kapturek spotka Janosika? Albo gdy Roszpunka znajdzie się na lubelskiej Wieży Trynitarskiej? Na podstawie sugestii małych i dużych widzów wybierzemy bohaterów naszej opowieści, a aktorzy podejmą wyzwanie publiczności, improwizując zakończenia znanych nam dobrze historii.
- 30 sierpnia godz. 17:30 – Rodzinne popołudnia – warsztaty familijne „W świecie baśni” są przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia z opiekunami. Cała rodzina będzie mogła wspólnie spędzić czas, świetnie się bawiąc i ucząc. Idealna propozycja na lato! W świecie baśni i bajek wyczulone są wszystkie zmysły. Dlatego na warsztatach będziemy słuchać i mówić, śpiewać i tańczyć, skakać i turlać się, klaskać i tupać. Przeniesiemy się w świat niezwykłych historii oraz stworzymy swoje własne bajki.

29-30 sierpnia 2020 – wystawa „Polska ilustracja dla dzieci” w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Na wystawie można podziwiać ilustracje ze zbiorów Galerii Zamojskiej, liczących sobie 3400 oryginalnych egzemplarzy. To dzieła najwybitniejszych polskich ilustratorów, współtwórców tzw. „polskiej szkoły ilustracji”. Wśród nich: Michała Byliny, Olgi Siemaszko, Zbigniewa Rychlickiego czy Jerzego Flisaka. Na bazie posiadanych zbiorów powstała cała seria tematycznych zestawów m.in. do twórczości Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza, Jana Kochanowskiego, a także prezentujących „Królów Polskich” czy „Ginącą architekturę Zamojszczyzny”. Ekspozycja będzie czynna do 6 września 2020 roku. Wstęp: 4/8 zł.

29-30 sierpnia 2020 - „Wielka Bitwa. Korona Zagłady” w Magicznych Ogrodach
W ostatni weekend sierpnia janowiecki Ogród zaprasza wszystkich, także niezdecydowanych, do udziału w unikalnym zdarzeniu, jakim jest rekrutacja do wybranej przez siebie armii, a następnie do udziału w bitwie. Na pewno dużym przeżyciem dla wszystkich gości, będzie możliwość wcielenia się w rolę bohatera w tym widowisku.
Wszyscy, którzy przybędą do Magicznych Ogrodów 29 lub 30 sierpnia, aby stoczyć walkę, najpierw będą musieli podjąć decyzję, czy chcą reprezentować dobro czy zło. W kolejnym kroku podpiszą kartę rekrutacyjną i kontrakt najemnika. Starcia, choć bezkrwawe, bez wątpienia będą dla obu stron konfliktu niezwykle emocjonujące. Jaki będzie ich wynik? Można się jedynie domyślać, iż będzie zależał w dużym stopniu od udziału gości janowieckiego parku. W programie imprezy, między innymi, krasnoludzka musztra, lekcje walki, nauka komend i okrzyków bojowych. Goście zostaną poddani szkoleniu, tak aby byli przydatni w boju. Ta przydatność która prowadzi do sukcesu, to przede wszystkim działanie zespołowe – bitew nie wygrywają soliści.
Następnie uczestników zabawy czeka wymarsz wojsk na Pole Turniejowe. Dzieci i dorośli walczący po stronie Magicznych Ogrodów zostaną podzieleni na mniejsze oddziały i dołączą do poszczególnych krasnoludzkich klanów. W zależności od tego przydziału będą wykonywać odpowiedzialne zadania, takie jak zwiad lub strzelanie z kuszy.
Przed bitwą armie przywdziewają zbroje lub barwy klanów i otrzymują oręż. Na znak dowodzących armie zajmują pozycje i ruszają do boju. Dowódcy armii wydają rozkazy i czuwają nad bezpieczeństwem uczestników. Nie zostawiają swoich żołnierzy na pastwę przeciwników i biorą jeńców, których traktują honorowo!
Wielka Bitwa będzie wydarzeniem atrakcyjnym także dla widzów, którzy nie wezmą w niej bezpośredniego udziału. Będzie można zobaczyć jeźdźców, kaskaderów, popisy pirotechniczne.

Niedziela 30 sierpnia 2020 – Spektakle teatralne dla dzieci w Mrozach i Woli Paprotniej
Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza na spektakl dla dzieci w ramach cyklu Promenada 2020. Przedstawienie odbędzie się 30 sierpnia o godz. 15:00. Na promenadzie w Mrozach wystąpi Teatr w Ruchu ze spektaklem „Cyrk w ogrodzie” dla najmłodszych widzów. Tego samego dnia aktorzy pojawią się w świetlicy w Woli Paprotniej o godz. 12:00. Wstęp wolny.

Niedziela 30 sierpnia 2020 - inscenizacja przyjazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego do Łochowa
30 sierpnia o godz. 16:00 na dworcu kolejowym w Łochowie odbędzie się inscenizacja przyjazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego do Łochowa. Tym samym organizatorzy pragną przypomnieć to wydarzenie, które miało miejsce 100 lat temu.

Niedziela 30 sierpnia 2020 - Spływ kajakowy po rzece Wieprz
30 sierpnia odbędzie się spływ kajakowy po rzece Wieprz. Uczestnicy popłyną 20-kilometrową trasą na odcinku Jeziorzany - Drążgów. Start o godz. 9:00 pod Centrum Informacji Turystycznej w Puławach. W programie imprezy przewidziany jest piknik z ogniskiem. Koszt udziału: 65 zł. W cenie transport, kajak, opieka ratowników i prowiant na ognisko. Zapisy: pod nr 601-315-091 lub mailowo: [email protected].

Niedziela 30 sierpnia 2020 – Dożynki Gminy Siedlce
Wójt Gminy Siedlce, Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie, Rady Sołeckie Żelków Kolonia i Żelków Swoboda zapraszają na gminne dożynki które odbędą się w niedzielę 30 sierpnia od godz. 13:00 w Żelków Kolonia. W programie m. in. Msza Święta dziękczynna, prezentacja wieńców dożynkowych, koncerty, dmuchany plac zabaw, konkursy, kiermasz staroci, kiermasz książek, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich oraz wystawy twórców ludowych.

Poniedziałek 31 sierpnia 2020 - Objazdowe Zabawy Podwórkowe w Lublinie
W poniedziałek 31sierpnia na Placu Zabaw Tymiankowa (vis - a - vis Przychodni Weterynaryjnej SCM, Czuby Południowe) w godzinach 17:00–19:00 odbędą się darmowe zabawy dla dzieci. Organizatorem spotkań jest fundacja Dwa Ognie. Poprzez organizację projektu fundacja przypomina i propaguje niepisane dziedzictwo kulturowe, jakim są tradycyjne zabawy podwórkowe. Swoimi działaniami zachęca zarówno dzieci, jak i starsze pokolenia do wspólnej zabawy i dzielenia się swoimi najlepszymi wspomnieniami z czasów dzieciństwa.



Podziel się
Oceń

Komentarze
Ostatnie komentarze
A Autor komentarza: Adam kruczkowskiTreść komentarza: Brawo EmilkaData dodania komentarza: 01.09.2023, 11:58Źródło komentarza: Emilia Orzeł z ŁOK wystąpiła dla pacjentów szpitala psychiatrycznegoAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Koncert wspaniały , wysokiej klasy artyści . Niech żałuję kto nie przyszedł bo warto było .Data dodania komentarza: 18.09.2022, 19:18Źródło komentarza: Finałowy koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie /18 września 2022Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Pomyłka w nazwisku Jan Jurczykowski ?Data dodania komentarza: 04.06.2022, 20:18Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria III [FOTO] [WIDEO]Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Hmmm, podobno jury ma zawsze rację, ale tym razem nieprzyznanie drugiego miejsca przy takiej liczbie świetnych młodych ludzi to zupełna pomyłka. Na szczęście jest nagranie... Zapis z regulaminu: Jury oceniać będzie wykonawców w kategoriach II, III, IV, przyjmując następujące kryteria oceny:  walory głosowe  dobór repertuaru do wieku i możliwości głosowych  muzykalność  interpretacja  emisja głosu  ogólny wyraz artystyczny No to zobaczcie wyróżnienia i trzecie miejsce.Data dodania komentarza: 04.06.2022, 17:31Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria II [FOTO] [WIDEO]Autor komentarza: jkaTreść komentarza: fajna impreskaData dodania komentarza: 27.05.2022, 18:55Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI]Autor komentarza: KamilTreść komentarza: Niech ktoś zatrzyma to szaleństwo głosowania na Zuzannę i Nataszę, to uwłacza tym dzieciom i temu konkursowiData dodania komentarza: 24.05.2022, 20:32Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI]
Najwyżej oceniane artykuły