Zaproszenie na uroczystość na cmentarzu św. Rocha

  • 3 września 2020, 12:39
  • Tomasz Goławski
Zaproszenie na uroczystość na cmentarzu św. Rocha
Instytut Pamięci Narodowej, Koło Łuków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Hufiec ZHP w Łukowie i Miasto Łuków zapraszają mieszkańców powiatu łukowskiego do wzięcia udziału w uroczystości poświęcenia odnowionych mogił żołnierzy Wojska Polskiego, poległych we wrześniu 1939 r.

Mogiły zlokalizowane na cmentarzu parafialnym św. Rocha w Łukowie zostały odrestaurowane pod koniec sierpnia dzięki zaangażowaniu pracowników centrali Biura Upamiętniania Walki i Męczeństwa IPN.

W sumie na łukowskiej nekropolii odnowione zostały 24 nagrobki, a w sprawę zaangażował się bezpośrednio Adam Siwek - Dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Warszawie. Instytut sfinansował też prace na cmentarzu w Łukowie, które w ostatnich dniach sierpnia prowadziła firma kamieniarska. Prace te zostały zakończone, a dzięki środkom Hufca ZHP w Łukowie zmienił się też dodatkowo teren wokół wyremontowanych mogił.

Finałem zmiany „wizerunku” będących świadkami tragicznej, wojennej historii nagrobków, będzie uroczystość ich poświęcenia, którą zaplanowano w poniedziałek 7 września 2020 r. o godz. 12 na terenie cmentarza św. Rocha w Łukowie. W programie m.in. msza święta w intencji poległych oraz uroczysty apel poległych i salwa honorowa, którą odda Kompania Honorowa Sił Powietrznych z Dęblina. 

Na wydarzenie zapraszają Instytut Pamięci Narodowej, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, Komenda Hufca ZHP w Łukowie oraz Miasto Łuków.
 

Tomasz Goławski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe